Yeni akım! Ölülerle selfie...!

Rusya'nın Facebook'u olarak bilinen Vkontakte (VK) adlı sosyal paylaşım sitesinde, insanları ölülerle 'selfie' çekip paylaşmaya teşvik eden bir akım ortaya çıktı.

Yeni akım! Ölülerle selfie...!
Ülkenin kuzeyindeki Komi Cumhuriyeti'nin başkenti Sıktıvkar'dan bir polis yetkilisi, kendilerine 'Ölülerle Selfie" adını takan internet topluluğunun polis tarafından soruşturulduğunu açıkladı.

ÖLÜLERLE POZ VERİYORLAR

Söz konusu topluluğun VK'deki hesabında cenaze evlerinde ölülerle poz vermiş birçok insanın fotoğrafı bulunuyor. Yaklaşık 500 üyesi bulunan 'akım', VK hesabının yöneticisinin, trafik kazasında hayatını kaybeden 13 yaşındaki bir kızla çekilen selfie'ye 5 bin ruble (yaklaşık 218 lira) ödül verileceğini açıklamasıyla dikkat çekti.
Polis Sözcüsü Aleksandr Şidyusov, Fransız haber ajansı AFP'ye yaptığı açıklamada, "Arkasında kimlerin bulunduğunu belirlemeye çalışıyoruz." dedi.

ÖLÜME BAKIŞI DEĞİŞTİRMEK İÇİN...

Hesabın yöneticisi olan Alfred Poyakov, 'şüpheli eylemler' nedeniyle engellendi. Siteyi yürüten bir şahsın yardımıyla AFP'ye konuşan Polyakov, kendisini, Ukrayna'nın doğusunda Rus yanlısı ayrılıkçıların kontrolünde bulunan Donetsk'te 28 yaşında bir üniversite hocası olarak tanımladı.Siteyi bir ay önce kurduğunu söyleyen Polyakov, "Ölüme yönelik popüler bakış açısını değiştirmek için grubu kurduk. Ölüm, yeni bir hayatın başlangıcıdır." diye konuştu. Bir haberde, Polyakov'un gerçek ismini kullanıp kullanmadığını teyit edemediğini vurguladı. 
Güncelleme Tarihi: 18 Ağustos 2015, 11:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327