Yeni Enerji Türlerinde Almanya İle İşbirliği

Vali Orhan Düzgün, sanayici ve işadamlarından oluşan heyeti kabulünün ardından Almanya Heiden Belediye Başkanı Heiner Bub’u da makamında etti.Enerji alanında işbirliği ve ortak yatırımlar çerçevesinde daha önce de Kayseri’ye gelen ve...

Yeni Enerji Türlerinde Almanya İle İşbirliği
Vali Orhan Düzgün, sanayici ve işadamlarından oluşan heyeti kabulünün ardından Almanya Heiden Belediye Başkanı Heiner Bub’u da makamında etti.
Enerji alanında işbirliği ve ortak yatırımlar çerçevesinde daha önce de Kayseri’ye gelen ve bu alandaki işbirliği olanakları konusunu Vali Düzgün ile paylaşan Heiden Belediye Başkanı Heiner Bub, bu kez gelinen noktayı paylaşmak için Vali Düzgün’ü ziyaret etti.
BW Almanya Yönetim Kurulu Başkanı Josef Busch, BW Enerji Almanya Genel Müdürü Carsten Freede ve BW Enerji Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Eresin ile birlikte Alman Belediye Başkanı’nı makamında ağırlayan Vali Düzgün, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, enerji yatırımı konusunda önemli gelişmeler yaşanmasının kendisini mutlu ettiğini kaydetti.
Kayseri’nin özellikle yenilenebilir enerji kaynakları konusunda önemli avantajları bulunduğunu belirten Vali Düzgün, bu durumu Alman teknolojisi ile değerlendirmenin enerji sektörü açısından da çok önemli bir kazanım olacağına dikkati çekti.
Almanya Heiden Belediye Başkanı Heiner Bub ise, Vali Düzgün’e kendilerini kabul ettiği için teşekkür ederek, Heiden kentinin yenilenebilir enerji alanında Almanya’nın en büyük potansiyeline sahip kent olduğunu söyledi.
Biyogaz, güneş ve güneş enerjisi ile suyun karışımından doğalgaz üretimi noktasında Kayseri’ye yeni bir sistem kurulmasına yönelik çalışmaların son derece güzel ve hızlı devam ettiğini kaydeden Bub, yakın zamanda çok daha ileri düzeyde yeni projelerin hayata geçmesi için Kayserili partnerleri ile ortak çalışma yürüteceklerini anlattı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327