Yeni Sağlık İstasyonu Hizmete Girdi

Çanakkale merkeze bağlı Gökçalı köyünde, 112 ve UMKE istasyonu hizmete girdi. Türkiye genelinde sayılı istasyonlardan birisi olan merkez, olası bir doğal afet veya kayıp durumlarında ve çevre köylerde ki sağlık hizmetlerinde daha hızlı...

Yeni Sağlık İstasyonu Hizmete Girdi
Çanakkale merkeze bağlı Gökçalı köyünde, 112 ve UMKE istasyonu hizmete girdi. Türkiye genelinde sayılı istasyonlardan birisi olan merkez, olası bir doğal afet veya kayıp durumlarında ve çevre köylerde ki sağlık hizmetlerinde daha hızlı hareket edilmesini sağlayacak.
Olası bir doğal afet durumda daha hızlı hareket etmek için Çanakkale-İzmir karayolu üzerinde konuşlanan tesisle birlikte çevre köylerdeki hastalara daha kısa sürede ulaşılabilecek. Geçtiğimiz günlerde tadilatı tamamlanan merkezin açılışı, İl Sağlık Müdürü Namık Kubat, Ak Parti İl Genel Meclis Üyeleri Ufuk Ünver, Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Adnan Öncü tarafından yapıldı. Açılışın ardından bir konuşma yapan Ak Parti İl Genel Meclis Üyesi Ahmet Çiçek, “Bu istasyon çevre köy muhtarlarımızın talebi ile gündeme geldi. Yaşlı nüfusunun yoğun olduğu bu köylerde, ambulansın Çanakkale’den gelmesi ortalama 10 dakikayı buluyordu. Biz bunu azami seviyeye düşürmek için gerekli görüşmeler yaptık ve sonucunda bu güzel istasyon inşa oldu. Ben bu projede emeği geçen başta il müdürümüz olmak üzere bütün çalışanlara teşekkürlerimi sunuyorum. Vatana millete hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327