Yeni, Toplu Taşıma Ücretlerine Yapılan Zammı Eleştirdi

AK Parti Adana İl Başkanı Fikret Yeni, Adana’da toplu taşıma ücretlerine yapılan zammı eleştirerek artış oranlarının fazla olduğunu söyledi.Konuyla ilgili olarak açıklama yapan AK Parti Adana İl Başkanı Fikret Yeni, Adana Büyükşehir...

Yeni, Toplu Taşıma Ücretlerine Yapılan Zammı Eleştirdi
AK Parti Adana İl Başkanı Fikret Yeni, Adana’da toplu taşıma ücretlerine yapılan zammı eleştirerek artış oranlarının fazla olduğunu söyledi.
Konuyla ilgili olarak açıklama yapan AK Parti Adana İl Başkanı Fikret Yeni, Adana Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) tarafından toplu taşıma ücretlerine yapılan ve yüzde 35’e varan zam oranlarının fazla ve fahiş olduğunu söyledi. Yeni, “Mazot, onarım, yedek parça ve personel giderlerindeki artışlar gerekçe gösterilerek toplu taşıma ücretlerine zam yapıldı. Yapılan bu zammın oranı, Ankara ve İstanbul gibi illerle karşılaştırıldığında çok fazla. Örneğin Ankara’da toplu taşıma ücretlerine geçen haziranda yüzde 15 oranında zam yapıldı. Üstelik bu zam 33 aylık bir süreden sonra yapıldı. Biz de ise, yüzde 25 ile 35 arasında, hem de 22 aylık bir süreden sonra yapıldı. Belediyelerin görevi, kar amacı gütmeden, kamu hizmeti sunmakken, belediyeye ait toplu taşıma araçlarına da çok yüksek oranda zam yapıldı. Ekonomik koşullar gerektiriyorsa elbette zam olacaktır. Ancak bu zam oranlarının makul seviyede olması gerekmektedir. Hem esnafımız, hem de toplu taşımadan faydalanan hemşerilerimiz mağdur edilmesin” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326

banner327