Yeni Yapılan Parka Eyüp Özdemir’in Adı Verildi

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesinde, 6 aydır devam eden Prof. Dr. Eyüp Özdemir Parkı’nda çalışmalar sona yaklaştı. Mobilyalarının ve yolların tamamlanmasıyla birlikte park kullanıma hazır hale geldi.Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi...

Yeni Yapılan Parka Eyüp Özdemir’in Adı Verildi
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesinde, 6 aydır devam eden Prof. Dr. Eyüp Özdemir Parkı’nda çalışmalar sona yaklaştı. Mobilyalarının ve yolların tamamlanmasıyla birlikte park kullanıma hazır hale geldi.
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Terzioğlu Yerleşkesi’nde yer alan park bu yıl Yükseköğretim Kurulu’na (YÖK) giderken Bursa yakınlarında hayatını kaybeden ÇOMÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Eyüp Özdemir’in hatırasını yaşatmak maksadıyla aynı adla adlandırıldı. Rektörlük B Blok, Turizm Fakültesi ve İİBF arasında yer alan parkta, çok sayıda oturma grubu ile yürüyüş yolları yer alıyor. Parkta çeşitli kamelyalar ve bir adet süs havuzu da mevcut. Parkın bitki örtüsü ise nadir bitkilerden oluşuyor. ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Sedat Laçiner, parka Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Eyüp Özdemir’in adının verildiğini hatırlatarak, “Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Eyüp Özdemir’i talihsiz bir kazada kaybettik. Kendisi üniversitemiz öğretim üyelerinin kadro sorunlarını YÖK’te çözebilmek için Ankara yolundaydı. Yani görevi başında hayatını kaybetti, kanaatimizce görev şehidi oldu. Çok sevilen hocamızın ismini yaşatabilmek için çeşitli yolları deniyoruz. Bunlardan biri de yerleşkemizde onun namına çok güzel bir park inşa etmekti. Aylar süren çalışmalarımızın sonucunda cennetten bir köşe gibi bir park ortaya çıktı. Parkın havuzu ve diğer bazı küçük detayları da tamamlandığında Eyüp Hoca’nın ismine yakışır bir parkımız olacak” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner325

banner326

banner327