Yeni Yollar Kent Trafiğini Rahatlatıyor

Gaziantep’in ulaşım sorununa dinamik kavşaklarla başlayan Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, kentin birçok bölgesinde yeni yol, bulvar ve genişleme çalışmaların da başlattı.Kent trafiğini rahatlatacak olan yeni yol çalışmaları...

Yeni Yollar Kent Trafiğini Rahatlatıyor
Gaziantep’in ulaşım sorununa dinamik kavşaklarla başlayan Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, kentin birçok bölgesinde yeni yol, bulvar ve genişleme çalışmaların da başlattı.
Kent trafiğini rahatlatacak olan yeni yol çalışmaları ile takdir toplayan Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, araç trafiği yoğunluğu olan bölgelerde genişleme ve düzenleme çalışmalarını hızlandırıyor.
Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı, Akkent-Tutlluk-Özdemirbey Caddesi yolu güzergahındaki yolda kazaların önlenmesine ve trafik yoğunluğuna yönelik yaptığı mevcut 13 metre genişliğindeki yolu revize ederek imarlı 25 metreye genişletiyor.
Akkent-Tutlluk-Özdemirbey Caddesi, ve Karataş bölgesine bağlantı sağlayan yolda, 2 şerit geliş ,2 şerit gidiş bulunacak. 25 metre genişliğindeki imarlı yolun orta refüjü ise 4 metreden oluşuyor. Aydınlatması, kaldırım ve bordür çalışması ile çevre düzenlemesi yapılan yol, Akkent- Tutlluk-Özdemirbey Caddesi ve Karataş gibi bölgelerin yoğun trafik sıkıntısına çözüm olacak.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327