Yenikent Devlet Hastanesi Acil Servisi’nde Akşam Nöbetleri Başlıyor

Sakarya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği, Yenikent Devlet Hastanesi’nin etkinliğini daha da arttırmak amacıyla başlattığı yeniliklere acil servisle devam ediyor. Uzman hekimler 1 Şubat’tan itibaren acil serviste akşam nöbetleriyle...

Yenikent Devlet Hastanesi Acil Servisi’nde Akşam Nöbetleri Başlıyor
Sakarya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği, Yenikent Devlet Hastanesi’nin etkinliğini daha da arttırmak amacıyla başlattığı yeniliklere acil servisle devam ediyor. Uzman hekimler 1 Şubat’tan itibaren acil serviste akşam nöbetleriyle hizmet verecek.
Gündüz verilen sağlık hizmetlerinin yanı sıra acil servisin etkinliğinin de arttırılması planlanan hastanede 1 Şubat’tan itibaren branş nöbetleri başlatılıyor. Daha önce hizmet veren anestezi branş nöbetlerine Dahiliye, Genel Cerrahi ve Ortopedi branşları da eklendi. Gece 24.00’a kadar uzman hekimlerin hazır bulunacağı hastanede, Acil Servis’e gelen hastalar ihtiyaca göre uzman hekimlerin kontrolünden de geçebilecek. 24.00’dan sonra ise icap nöbetleriyle uzman hekimler hizmet vermeye devam edecek.
Yapılan düzenlemeyle şehir merkezi ve Yenikent Bölgesi başta olmak üzere, özellikle de Karasu, Kocaali, Kaynarca, Ferizli ve Söğütlü ilçelerinden gelen hastalara Yenikent Hastanesi’nde daha etkin bir müdahale gerçekleştirilebilecek. Hastanedeki bu düzenlemeyle Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne yönlendirmelerin de azalması ve Yenikent Devlet Hastanesi’nin de daha etkin kullanılması hedefleniyor.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326

banner327