Yenişehir havaalanı dünyaya açılıyor

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, ulaşımda ciddi adımlar atıldığını, THY ile yapılan anlaşma çerçevesinde Trabzon ve Erzurum seferlerinin başladığını, Bursalıların sahip çıkması halinde diğer ülke ve şehirlere de seferlerin başlayacağını söyledi.

Yenişehir havaalanı dünyaya açılıyor

 Bursa Büyükşehir Belediye Meclisi Mart Ayı Toplantısı, Recep Altepe’nin başkanlığında gerçekleşti. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, metro vagon ihalelerinin tamamlandığını belirterek, “Mevcut vagonları alsaydık 622 trilyon lira para verecektik. Şimdi 320 trilyon lira mal etmiş olacağız. 300 trilyon lira belediyemizin karı var. Türkiye geneline vagon ithal etmiş olacağız. Vagonların yanı sıra parçaları da artık Bursa’da üretilecek” dedi.
Hava ulaşımı ile ilgili çalışmaların sonuç verdiğini ifade eden Altepe, “Trabzon ve Erzurum’a Türk Hava Yolları uçuşları başladı. Uygun fiyatlarla seferler yapılıyor. Sahip çıkmamız gerekiyor. İnşallah bu destek devam ederse diğer illere, diğer ülkelere de seferleri başlatacağız. BTSO ve BTO da bu konuda destek verecek. Bursa’nın dünya kenti olması için bu uçakların dolu dolu gitmesi, Yenişehir Havaalanı'nın yeniden canlandırılması gerekiyor” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 19 Mart 2015, 17:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327