Yerköy’de Öğrenciler Uyuşturucu Konusunda Bilgilendirildi

Yozgat’ın Yerköy ilçesinde öğrenciler ’Uyuşturucu ile Mücadele ve İrade’ konulu bir seminer düzenledi.Yerköy 80. Yıl Ortaokulu konferans salonunda gerçekleşen seminere, Yozgat İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı ve Eğitim Uzmanı olan...

Yerköy’de Öğrenciler Uyuşturucu Konusunda Bilgilendirildi
Yozgat’ın Yerköy ilçesinde öğrenciler ’Uyuşturucu ile Mücadele ve İrade’ konulu bir seminer düzenledi.
Yerköy 80. Yıl Ortaokulu konferans salonunda gerçekleşen seminere, Yozgat İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı ve Eğitim Uzmanı olan Necati Coşkun, konuşmacı olarak katıldı. Öğrencilere madde ve madde bağımlılığı, bağımlılığın gelişimi, madde bağımlılığının zararları ve madde kullanımı ve madde bağımlılığından korunma yöntemleri konularında öğrencilere bilgi aktaran Coşkun, madde kullanımı ve bağımlılığının ortaya çıkmasına merak, arkadaş grubuna uyma, farklı gözükmek arzusu, model alma, bir kereden bir şey olmaz düşüncesi, kişisel sorunlardan kurtulacağım yanılgısı gibi nedenlerin yol açtığının söyledi.
Eğitim hayatı konusunda da öğrencilere bilgiler veren Coşkun, madde bağımlısı olan kişilerin yaşamlarında ve aile hayatlarında başarısızlık içerisinde olduğunu, madde bağımlısı olan kişilerin genç yaşta hayatlarını kaybettiğini vurguladı. Suç artışı gibi sosyal sorunları da beraberinde getirdiğini ifade eden Coşkun, uyuşturucu tacirlerinin kişilere özelikle arkadaşları vasıtasıyla yaklaştığını, ’Bir kez dene hoşuna gitmezse kullanmazsın’ şeklindeki tuzaklarla onları kandırarak iş yaptıklarını ve gençlerin bu tür durumlara karşı kesinlikle uyanık olması gerektiğini vurguladı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner326

banner327