Yıldırım Belediyesi'nden Bosna'ya yardım eli

Yıldırım Belediyesi, Bosna Hersek'te yaşanan sel felaketi nedeniyle zarar gören okullara yardım elini uzattı.

Yıldırım Belediyesi'nden Bosna'ya yardım eli

Yıldırım Belediyesi, Bosna Hersek’te yaşanan sel felaketi nedeniyle zarar gören Zavidovici, Kalesija ve Srebrenica’daki okullara bilgisayar yardımı yaptı.

Sosyal belediyecilik hizmetlerinde dünyayı kucaklayan bir anlayışla hareket eden Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, yine örnek bir projeye imza attı. Bursa Balkan Kadınlar Derneği (BALKADER) işbirliğiyle Bosna Hersek’in Tuzla şehrinde ilköğretim düzeyinde eğitim veren Zavidovici, Kalesija ve Srebrenica’daki okullara bilgisayar ve yazıcı gönderen Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Bosnalı kardeşlerimiz tarihte büyük acılara, katliamlara maruz bırakılmıştır. Bizler aynı ecdadın torunları olarak onların her zaman destekçisi olacağız. Paydaşımız BALKADER ile birlikte sel felaketinin izlerini silmeye çalışan Bosna halkına yardım elimizi uzatmak insanlığımızın, kardeşliğimizin, dayanışma ruhumuzun gereğidir” dedi.Yıldırım halkının birlik, beraberlik ve dayanışmada örnek bir toplum olduğuna işaret eden Edebali, “Şeytani güçlerin en büyük korkusu medeniyetimizin bir gün tam anlamıyla ümmet olmasıdır. Bizler bu ümmetin sesi olmaya devam edeceğiz. Kadim medeniyetimizin izlerini taşıyan her bölgeye destek olmak asli görevlerimizdendir. Yeni Yıldırım, bundan sonra Bosna Hersek’in her zaman yanında olacak. Toplumsal şuurla hareket ederek insanların umudu olacağız ve paydaşlarımızla daha güzel hizmetler yapmayı da sürdüreceğiz” açıklamasını yaptı.

BALKADER Başkanı Hayriye Kosova ise, Bosna Hersek’e yardım elini uzatan Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali’ye teşekkür ederek, bilgisayar malzemelerinin düzenlenecek törenle okullara teslim edileceğini kaydetti. 


Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2015, 13:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner325

banner326

banner327