Yıldırım Demirören'e Galatasaray'dan sert cevap!

Galatasaray kulübü, Yıldırım Demirören'i hedef alan sert bir açıklama yaptı.

Yıldırım Demirören'e Galatasaray'dan sert cevap!
Galatasaray Kulübü, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören’i hedef alan sert bir açıklama yaptı. Demiören’in “Zaten Galatasaray yönetiminin şu andaki durumu belli. Bıraktılar gittiler. Her mağlubiyeti, başarısızlığı federasyona ve Fatih Terim’e bağlamaya çalıştılar" açıklamasına verilen cevapta şöyle denildi:

Galatasaray Kulübünden yapılan açıklamada, "Başkalarının isteklerine, amaçlarına, gerçekleri tahrif ederek alet olma söylem ve davranışı sergileyen Yıldırım Demirören’in hangi ilke ve değerlere hizmet ettiğini spor kamuoyunun takdirine bırakıyoruz" denildi.

"Ülkemizin içinde bulunduğu kritik süreç ve son derece önemli milli maçlarımız öncesi sakinlik, birlik ve beraberlik çağrısı yapmasını daha uygun bulduğumuz Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören’in; gaflet içinde kulübümüzün başarılarına gölge düşürmeye çalışan ifadeler sarf ettiğini ve kulübümüzün başkanı Sayın Ünal Aysal üzerinden itibar kazanmaya çalıştığını görmekteyiz.

Türkiye Futbol Federasyonu’nun tarafsız ve özerk bir kurum olması ana kuruluş sebebidir ve bu kurumdan futbolumuzu ve kulüplerimizi ortak ilke ve değerler içerisinde eşit ve saygınlık ilkesiyle yönetmesi beklenmekte iken, başkalarının isteklerine, amaçlarına, gerçekleri tahrif ederek alet olma söylem ve davranışı sergileyen Yıldırım Demirören’in hangi ilke ve değerlere hizmet ettiğini spor kamuoyunun takdirine bırakıyoruz.

3,5 yıl içerisinde Federasyon başkanı olarak bizzat tanık olduğu, Galatasaray Kulübü’nün tüm camiasıyla birlikte çalışarak birlik beraberlik içerisinde kazandığı iki Süper Lig, iki TFF Süper Kupa ve bir Türkiye Kupası vardır. Başarı ve başarısızlık arasındaki farkı dahi göz ardı ettiğini gördüğümüz Demirören’in, oturduğu makamın ciddiyetini daha fazla bozmamaya davet ediyoruz.

Ve hatırlatıyoruz; Galatasaray Kulübü milyonların kulübüdür. Köklü kültürü ve başarıları ile uluslarasası itibarı ve saygınlığı ile ülkemizi temsil eden çok değerli bir markadır. Kulübümüzü temsil eden Başkanımız da bu değerlerin tüm Galatasaraylılar gibi saygın bir temsilcisidir." 


Güncelleme Tarihi: 10 Ekim 2014, 15:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner325

banner326

banner327