banner332

Yıldırım ve Bahçeli'den kritik açıklama

Başbakan Binali Yıldırım ve MHP lideri Devlet Bahçeli ortak açıklama yaptı.

Yıldırım ve Bahçeli'den kritik açıklama
Başbakan Binali Yıldırım, yeni anayasa görüşmeleri kapsamında Çankaya Köşkünde MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile bir araya geldi.
İşte o konuşmadan satır başları
Bahçeli: Kısa süre içinde Meclis'e bir metin sunulacaktır. Görüşme olumlu geçmiştir.

Başbakan Yıldırım: MHP ile yürüttüğümü müzakereler belirli bir olgunluğa erişmiştir. Son gözden geçirmeler yapılacaklar. Başkanlık teklifinde MHP ile mutabık kalınan metnin haftaya Meclise sunulacağını söyledi.
 Sonraki iş Meclis iradesidir.

CUMHURBAŞKANININ PARTİSİYLE İLİŞİĞİ DEVAM EDECEK
Başbakan Yıldırım, bu değişiklikte cumhurbaşkanının eğer seçilirse partisiyle ilişiği devam edecek. Yapılan en önemli değişiklik budur. Mevcut anayasada partisiyle ilişiği kesilir yazıyor. Yapılan bu. AK Parti kendi anayasa değişikliği olarak bu teklifi sunacak. Şüphesiz sunacağımız bu teklif MHP’nin de üzerinde mutabık kaldığı ve üzerinde anlaştığı bir teklif olacak. Şüphesiz şekil, usul, yazım olarak bazı konuların gözden geçirilme gereği var. Bu bizim ortak görüşümüz. Bu bir iki gün içinde arkadaşlarımız bunları sayın genel başkanın ve bizim bakış açımızı dikkate alarak tamamlamış olacak.
Çok açık bir şey söylüyorum. Yeni getirilecek değişiklikte cumhurbaşkanı seçilen kişinin partisiyle ilişkisi devam edecek.
Güncelleme Tarihi: 01 Aralık 2016, 15:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner326

banner327

banner328

banner329

banner330