Yıldırım'da çocuklara ücretsiz tiyatro!

"Yeni Yıldırım" kültür ve sanat alanında da adından söz ettiriyor. Her Çarşamba ücretsiz olarak sergilenen tiyatro oyunlarıyla çocuklar doyasıya eğleniyor.

Yıldırım'da çocuklara ücretsiz tiyatro!
Yıldırım Belediyesi Adile Naşit Tiyatrosu’nda düzenlenen ‘Her Çarşamba Tiyatro Keyfi’ etkinliğinin ilk konukları Vakıf İlköğretim Okulu öğrencileri oldu. 26 Nisan’a kadar her çarşamba günü eğlenceli gösterimlere sahne olacak etkinlik kapsamında Yıldırımlı minikler hem eğlenceli ve hem de eğitici bir oyun olan Karınca Kararınca’yı keyifle seyretme imkanı bulacak. Ders niteliğindeki gösterimde, çalışmanın önemi, boş vakitlerin değerlendirilmesi, verimli çalışma ve çevre bilinci konuları, oyunun karakterleri olan karınca, ağustos böceği ve karga tarafından miniklere anlatıldı.
Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, ilçedeki kültür-sanat faaliyetlerinin hız kesmeden devam edeceğini söyledi. Yıldırım’da bulunan okulların toplu halde katılabileceği gösterimlerin çocukların sosyal gelişimleri için önemli olduğuna vurgu yapan Başkan Edebali, "Yeni Yıldırım’da tüm çocuklarımızın kültür ve sanat ile iç içe büyümesini istiyoruz. Çevre temizliği, arkadaşlık, dayanışma gibi konuların ele alınacağı tiyatro oyunlarımız yavrularımızın gelişimine önemli katkılar sağlayacaktır" diye konuştu. 
Güncelleme Tarihi: 14 Ocak 2015, 15:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327