Yıldızeli’nde Karla Mücadele Devam Ediyor

Sivas’ın Yıldızeli ilçesinde karla mücadele çalışmaları aralıksız olarak devam ediyor.Karla mücadele ile ilgili yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren İlçe Kaymakamı Ahmet Can Pınar, “Geçtiğimiz haftalarda meydana gelen yoğun...

Yıldızeli’nde Karla Mücadele Devam Ediyor
Sivas’ın Yıldızeli ilçesinde karla mücadele çalışmaları aralıksız olarak devam ediyor.
Karla mücadele ile ilgili yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren İlçe Kaymakamı Ahmet Can Pınar, “Geçtiğimiz haftalarda meydana gelen yoğun kar yağışının ardından ilçemizde 49 köy yolu ulaşıma kapanmıştı. Kaymakamlığımıza bağlı Özel İdare ekipleri anında çalışmalara başlayarak öncelikli olarak 112 acil servisinden gelen talepleri değerlendirdi ve acil vaka olan bölgelere karla mücadele ekipleri anında sevk edildi. Bunun yanı sıra öncelikli olarak eğitimde taşıma yapılan bölgeler ve diyaliz hastalarının bulunduğu köylerde ekipler çalışmalar başlattı. Tüm bu koordineli ve programlı çalışma sonucunda ilçemizde kapanan tüm köy yolları birkaç gün içerisinde tamamen ulaşıma açıldı. Ayrıca köy yollarını ulaşıma açmanın yanı sıra kriz masasına gelen ihbarları değerlendiren ekiplerimiz yolda mahsur kalan vatandaşlarımızı da görev yeri olup olmadığına bakılmaksızın derhal müdahalede bulunarak vatandaşlarımıza yardımcı oluyor” dedi.
Karla mücadelede 1 metreyi geçen kar kalınlığının olduğu bölgelerde tipi nedeniyle ulaşımda aksaklıkların meydana geldiğini belirten Pınar, “ Konuyla ilgili ihbar alan ekiplerimiz bu noktalarda çalışmalarını yaparak kapanan yolları ulaşıma tekrar açıyorlar. Karla mücadelede 1 dozer, 2 greyder, 1 kepçe ve 2 küçük kepçenin yanı sıra 12 personel ihbar gelen noktalarda 24 saat çalışarak vatandaşımızın mağduriyetini gideriyor” diye konuştu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327