Yılın ilk kar tatili verildi

Hakkari'de dün etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle taşımalı eğitim yapılan yerlerde ise okullar tatil edildi.

Yılın ilk kar tatili verildi

Hakkari ve çevresinde yaklaşık bir hafta boyunca etkili olan yağmur, dün yerini kar yağışına bıraktı. Yoğun kar sonucu 67 köy ve 125 mezranın yolu ulaşıma kapandı.

Kar yağışının durmasını ardından kapalı olan köy ve mezra yollarının açılması için yoğun bir çalışma başlatıldı. Yapılan çalışmalar sonucu 40 köy ve 50 mezranın yolu ulaşıma açılırken halen kapalı olan 27 köy ve 75 mezranın açılması için de karla mücadele ekipleri yoğun bir çalışma yürütüyor.

DOĞU'DA SOĞUK HAVA

Doğu Anadolu Bölgesi'nde gece en düşük hava sıcaklığı sıfırın altında 7 dereceyle Erzurum'da ölçüldü.

Meteoroloji 12. Bölge Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre, Orta Akdeniz üzerinden gelen yüksek basınç sistemi altına giren bölgede gün içinde 2 ila 4 derece hava sıcaklıkları artacak. Gece ölçülen en düşük hava sıcaklıkları, sıfırın altında olmak üzere Erzurum'da 7, Ardahan'da 5, Erzincan'da 2, Kars ve Ağrı'da 1 derece ölçüldü. Iğdır'da ise sıcaklık 7 derece kaydedildi.

Palandöken ve Konaklı Kayak Merkezleri'nde kar kalınlığı 8 santimetreyi buldu. Bölgede beklenen günün en yüksek hava sıcaklıklarının Erzurum'da 12, Erzincan'da 17, Ardahan'da 9, Kars'ta 13, Ağrı'da 14 ve Iğdır'da da 19 derece olması bekleniyor.

Meteoroloji yetkilileri, gece etkili olabilecek buzlanma, don ve sis olaylarına karşı vatandaşları uyardı.
 

Güncelleme Tarihi: 21 Ekim 2014, 16:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner326

banner327