Yolağzı Köyü Tünel Projesine Karşı İmza Kampanyası Başlatıyor

Batman’ın Gercüş ilçesinde yapılması planlanan karayolu tünel projesine Yolağzı köyü sakinleri projeye karşı imza kampanyası başlatıyor.Ulaştırma Bakanlığı tarafından Batman-Mardin karayolu için Gercüş’te yapılması planlanan...

Yolağzı Köyü Tünel Projesine Karşı İmza Kampanyası Başlatıyor
Batman’ın Gercüş ilçesinde yapılması planlanan karayolu tünel projesine Yolağzı köyü sakinleri projeye karşı imza kampanyası başlatıyor.
Ulaştırma Bakanlığı tarafından Batman-Mardin karayolu için Gercüş’te yapılması planlanan tünel projesine karşı çıkan Yolağzı köyü sakinleri projenin iptali ve mevcut yolun genişletilmesi için imza kampanyası başlatacaklarını ifade etti. Yolağzı köyü muhtarı Şehmus Kavak, mevcut yolun köyün içinden geçtiği ancak planlanan tünel proje ile köylerinin dünya ile bağlantılarının kesileceğini iddia etti. 3 bin 500 nüfuslarının olduğunu belirten köy muhtarı Şehmus Kavak, tünel projesi yerine mevcut yolun genişletilmesi ve bakımdan geçirilmesini istedi. Tünel projenin Yolağzı köyünden en az 1 kilometre uzak olduğunu söyleyen Kavak, “Tünel projesinin iptali için imza kampanyası başlatacağız. Bu imzaları Gercüş Kaymakamlığı üzerinden Ulaştırma Bakanlığı’na ulaştırmaya çalışacağız. Planlanan tünel projesi Yolağzı köyünün ekonomisine zarar vereceği gerekçesiyle iptali için başvurularımız devam edecek” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326

banner327