Yörük Şenlikleri'nde olay!

Başbakan Ahmet Davutoğlu ve MHP Genel başkanı Devlet Bahçeli’nin de katıldığı 733'üncüsü düzenlenen Yörük Şenlikleri'nde olay çıktı.

Yörük Şenlikleri'nde olay!

Başbakan Ahmet Davutoğlu ile MHP Lideri Devlet Bahçeli nin katıldığı Söğüt' teki Ertuğrul Gazi’yi anma ve Yörük Şenlikleri gergin başladı.

BBP Lideri Mustafa Destici ye konuşma izni verilmemesini protesto eden bir grup partili kürsüye yönelince polis müdahalesiyle karşılaştı.

Aradan sıyrılan bir partili sahneye çıkıp sunucunun elinden mikrofonu alıp kürsüyü devirdi bir diğer partili ise hopörleri yere attı.

Şenlik alanındaki gerginlik MHP Lideri Devlet Bahçeli 'nin kürsüden konuşma daveti anonsu üzerine başladı.Protokoldeki yerinde oturan BBP Lideri Mustafa Destici "Burası Söğüt burada herkes konuşmalı bana konuşma hakkı vermemek partime ve partililerime saygısızlıktır deyip ayaka kalktı.

Tören alanını terketmek için hamle yaptığı sırada Başakan Ahmet Davutoğlu ile Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı Destici’yi iknaya çalıştı. Bu sırada BBP’liler ile Başbakanlık korumaları arasında gerginlik yaşandı. İtiş kakış sırasında protokolün önünde yeralan sehpanın kırıldığı öğrenilirken Destici protokoldeki yerini terketti bir grup yörük ile birlikte alandaki çimlerin üzerinde oturmaya başladı.

MHP lideri konuşmasını tamamlayıp kürsüden indiği sırada BBP' li bir grup kürsüye yöneldi. Bunun üzerine polis ile aralarında gerginlik çıktı. Aradan sıyrılan bir partili kürsüye çıkıp sunucunun elinden mikrofonu aldı ve kürsüyü devirdi Başka bir partili ise sahnedeki hoparlörü aşağı attı.

Yaşanan olayların ardından polis bir grup partili alandan uzaklaştırdı.


Güncelleme Tarihi: 14 Eylül 2014, 12:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327