Yozgat Belediye Zabıtasından Dilenci Operasyonu

Yozgat Belediyesi Zabıta Ekipleri, genellikle il dışından gelip Yozgat’ta dilenen vatandaşları toplayarak, geldikleri il ve ilçelere gönderdi.Yozgat Belediye Zabıta Müdürü Musa Baran, çevre il, ilçe ve köylerden gelen dilencilerin özellikle,...

Yozgat Belediye Zabıtasından Dilenci Operasyonu
Yozgat Belediyesi Zabıta Ekipleri, genellikle il dışından gelip Yozgat’ta dilenen vatandaşları toplayarak, geldikleri il ve ilçelere gönderdi.
Yozgat Belediye Zabıta Müdürü Musa Baran, çevre il, ilçe ve köylerden gelen dilencilerin özellikle, çocuklarını da kullanarak vatandaşların duygularını sömürerek para topladığını söyledi. Belediye zabıta ekiplerinin bu dilencileri topladığını ve geldikleri yerlere tekrar gönderdiğini belirten Baran, “Genelde ilimize Kayseri’den, Kırıkkale’den Yerköy ve Sorgun ilçesinden gelen dilenciler, duygu sömürüsü yaparak vatandaşlardan para topluyorlar. Bir çocuğu ise özellikle küçük çocuklarını kullanarak yardım almaya çalışıyor" dedi.
Vatandaşlardan dilencilerin yaptıkları duygu sömürülerine kanmamalarını isteyen Baran, “Vatandaşlardan isteğimiz, dilencilerin duygu sömürüsüne kapılmasınlar. Mahallelerinde veya sokaklarında gördükleri dilencileri 153 Alo Zabıtaya bildirsinler. Biz gerekenleri yaparız" diye konuştu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner326

banner327