Yozgat Belediyesi İtfaiye Müdürlüğünden Baca Temizliği Uyarısı

Yozgat Belediyesi İtfaiye Müdürü Sinan Soyer, baca temizliğinin ihmal edilmemesi gerektiğini belirterek, kış mevsimi başlamadan baca temizliğinin yaptırılması gerektiğini söyledi.Yozgat Belediyesi İtfaiye Müdürü Soyer, kış mevsiminde...

Yozgat Belediyesi İtfaiye Müdürlüğünden Baca Temizliği Uyarısı
Yozgat Belediyesi İtfaiye Müdürü Sinan Soyer, baca temizliğinin ihmal edilmemesi gerektiğini belirterek, kış mevsimi başlamadan baca temizliğinin yaptırılması gerektiğini söyledi.
Yozgat Belediyesi İtfaiye Müdürü Soyer, kış mevsiminde özellikle soba ve şofbenden kaynaklı zehirlenmelerin yaşandığını belirterek, “Vatandaşlarımızın soba zehirlenmeleri ve baca yangınlarından zarar görmemeleri için mutlaka uzman kişilere baca temizliğini yaptırmaları gerekmektedir. Kurum ve zift bağlayan bacalar sobanın yakılmasıyla birlikte tutuşmaktadır bu da istenmeyen üzücü olaylara sebep oluyor” dedi. .
Baca temizliğinin ihmal edilmemesi gerektiğini, bu konuda yardım isteyen vatandaşların itfaiye müdürlüğünün 110 nolu telefon hattını arayarak her türlü desteği alabileceklerini ifade eden Soyer, “Bu tür yangınlardan dolayı can ve mal kaybı yaşanmaması için doğalgaz kullanılan binalarda oturan vatandaşlarımız yılda bir kez, kömür, odun ve katı yakıt kullanan vatandaşlarımız ise yılda iki kez bacalarını temizletmesi gerekir. Bu kapsamda vatandaşlarımızdan kış girmeden oturdukları binaların mutlaka bacasını temizletmelerini istiyoruz” şeklinde konuştu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner325

banner326

banner327