Yozgat’a 12’si Uzman 78 Doktor Ataması Yapıldı

Yozgat Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op.Dr. İsmail Kuruca, Sağlık Bakanlığının 58.Dönem Dönem Devlet Hizmeti Yükümlülüğü Kura çekiminde Yozgat’a 66 pratisyen hekim, 12 uzman hekim olmak üzere 78 doktorun ataması yapıldığını...

Yozgat’a 12’si Uzman 78 Doktor Ataması Yapıldı
Yozgat Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op.Dr. İsmail Kuruca, Sağlık Bakanlığının 58.Dönem Dönem Devlet Hizmeti Yükümlülüğü Kura çekiminde Yozgat’a 66 pratisyen hekim, 12 uzman hekim olmak üzere 78 doktorun ataması yapıldığını söyledi.
Yapılan atamalarla Yozgat’ın doktor sıkıntısı büyük oranda azalmış olduğını ifade eden Genel Sekreter Kuruca, “Hastanelerimizde sağlık hizmetlerinin daha etkili, verimli, süratlı, kaliteli, halkın talep ve beklentilerinie duyarlı bir şekilde sunmak için özverili bir şeklilde çalışmaktayız.” dedi. Sağlık alanında çalışmalarının devam ettiğini, yakın bir zamanda nükleer tıp merkezinin hizmete gireceğini belirten Dr.Kuruca, “Nükleer tıp uzmanının da ilimize ataması gerçekleşti. Sağlık Bakanlığının 58.Dönem Dönem Devlet Hizmeti Yükümlülüğü çekilen kurada 66 pratisyen hekimin dağılımı ise Yozgat Merkez Devlet Hastanesi’ne 15, Akdağmadeni Devlet Hastanesi’ne 5, Boğazlıyan Devlet Hastanesi’ne 5, Çayıralan Devlet Hastanesi’ne 2, Çekerek Devlet Hastanesi’ne 5, Saraykent Devlet Hastanesi’ne 5, Sarıkaya Devlet Hastanesi’ne 8, Sorgun Devlet Hastanesi’ne 12, Şefaatli Devlet Hastanesi’ne 4 ve Yerköy Devlet Hastanesi’ne 5 olarak gerçekleştirilmiştir. Pratisyen hekimlerin yanı sıra, aile hekim uzmanı, anesteziyoloji ve reanimasyon uzmanı, çocuk sağlığı ve hastalıkları uzmanı, genel cerrahi uzmanı, iç hastalıkları uzmanı, kadın hastalıkları ve doğum uzmanı, kulak burun boğaz hastalıkları uzmanı, nefroloji uzmanı, nöroloji uzmanı, nükleer tıp uzmanı, ruh sağlığı ve hastalıkları uzmanı, tıbbi biyokimya uzmanı Yozgat’a atanmış oldu” diye konuştu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327