Yozgat’ta Cuma Namazı Sonrası Cemaate Çay Ve Simit İkrami

Yozgat’ta Bilal Şahin Külliyesi’nde Cuma namazı sonrası dağıtılan çay simit geleneği bu Cuma namazında da sürdürüldü.Hayırsever İş Adamı Bilal Şahin tarafından yaptırılan Bilal Şahin Külliyesi’nde her Cuma namazı sonrası cemaate...

Yozgat’ta Cuma Namazı Sonrası Cemaate Çay Ve Simit İkrami
Yozgat’ta Bilal Şahin Külliyesi’nde Cuma namazı sonrası dağıtılan çay simit geleneği bu Cuma namazında da sürdürüldü.
Hayırsever İş Adamı Bilal Şahin tarafından yaptırılan Bilal Şahin Külliyesi’nde her Cuma namazı sonrası cemaate çay ve simit ikram ediliyor. Özellikle havaların soğuk olduğu bu günlerde camiden çıkan cemaat, ikram edilen çay ve simit ile içini ısıtıyor. Namaz sonrası camiden çıkan vatandaşlar ikram edilen çay ve simitten alarak külliye içerisinde masalara oturup çaylarını yudumlayıp simitlerini yerken birbirleri ile de sohbet etme imkanı buluyor.
Cami cemaatinden Hakan Akyüz isimli vatandaş, her hafta Cuma namazını Bilal Şahin Külliyesinde kıldığını belirterek, “Cami çıkışında vatandaşlarımızla bir araya geliyoruz. Burada ikram edilen çay ve simitten alıyoruz. Gerçekten çok güzel bir uygulama, özellikle soğuk kış günlerinde yapılan bu ikramlar insanın içini ısıtıyor. Bu vesile ile bunu yapan hayırsever İş Adamı Bilal Şahin Bey’e teşekkür ediyorum” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326

banner327