Yozgat’ta Demokrasi Kuşağı Eğitim Çalişmasi Sürüyor

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan ’Demokrasi Kuşağı’ projesi kapsamında pilot bölge seçilen aralarında Yozgat’ın da bulunduğu 11 ildeki toplam 103 okulda eğitim çalışmaları devam ediyor.Yozgat Merkez Alacalıoğlu İlkokulu’nda...

Yozgat’ta Demokrasi Kuşağı Eğitim Çalişmasi Sürüyor
Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan ’Demokrasi Kuşağı’ projesi kapsamında pilot bölge seçilen aralarında Yozgat’ın da bulunduğu 11 ildeki toplam 103 okulda eğitim çalışmaları devam ediyor.
Yozgat Merkez Alacalıoğlu İlkokulu’nda gerçekleştirilen etkinlikte İl Dernekler Müdürü Hakkı Yurtlu, minik öğrencilere sivil toplum kuruluşları hakkında bilgi verdi. Milli Eğitim Bakanlığı Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı ile Avrupa Konseyi iş birliği ile yürütülen Demokrasi Kuşağı Projesi kapsamında pilot bölge seçilen illerden Yozgat’ta Mehmet Akif Ersoy İlkokulu ve Yozgat Lisesi’nden sonra bu yıl da Yozgat Alacalıoğlu İlkokulu, Milli Eğitim Vakfı İlkokulu, Atatürk İlkokulu, Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu, TOKİ Mevlana Ortaokulu, Gazi Mustafa Kemal İmam Hatip Ortaokulu, Yozgat Sürmeli Anadolu Lisesi, Yerköy Şehit Sedat Nezih Özok Kız Teknik ve Meslek Lisesi de projeye dahil edildi.
Projede yer alan Yozgat Merkez Alacalıoğlu İlkokulu’nda minik öğrencilere yönelik düzenlenen eğitim çalışmasına Yozgat İl Dernekler Müdürü Hakkı Yurtlu da katıldı. Yurtlu, öğrencilere slayt eşliğinde sivil toplum örgütleri hakkında bilgiler aktarıp, örneklerle STK’ların nasıl çalıştıkları konusunda bilgiler aktardı. Yozgat Merkez Alacalıoğlu İlkokulu Müdürü Mehmet Fidan da proje hakkında öğrencileri bilgilendirdi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327