Yozgat’ta Ekmek Zammına Yapılan İtiraz Komisyonda Değerlendirilecek

Yozgat’ta ekmeğe yapılan yüzde 30’luk zamma Yozgat Tüketicileri Koruma Derneği tarafından yapılan itiraz, valilik tarafından kabul edilerek oluşturulacak komisyondan zammın yeniden değerlendirilmesi istendi.Yozgat’ta 70 kuruşa satılan 250...

Yozgat’ta Ekmek Zammına Yapılan İtiraz Komisyonda Değerlendirilecek
Yozgat’ta ekmeğe yapılan yüzde 30’luk zamma Yozgat Tüketicileri Koruma Derneği tarafından yapılan itiraz, valilik tarafından kabul edilerek oluşturulacak komisyondan zammın yeniden değerlendirilmesi istendi.
Yozgat’ta 70 kuruşa satılan 250 gram ekmeğe yüzde 30 oranında zam yapılarak 90 kuruşa çıkarılmasına vatandaşlardan tepki geldi. Yozgat Tüketicileri Koruma Derneği de yapılan zamma itiraz etti. Yapılan itirazı değerlendiren valilik, Vali Yardımcısı Adnan Daldal başkanlığında, Yozgat Belediyesi, Ticaret ve Sanayi Odası, Esnaf Odaları Birliği Başkanlığı ve Tüketicileri Koruma Derneğinden birer temsilcinin katılacağı bir komisyonda yeniden değerlendirilmesi isteni. Esnaf Odaları Birliği 250 gram ekmek fiyatını 90 kuruş olarak belirlerken, Ticaret ve Sanayi Odası 75 kuruş olarak belirlemiştir. Çevre illerde ise 250 gram ekmeğin 50 kuruş ile 75 kuruş arasında değişen fiyatlarla satıldığı tespit edildi.
Komisyonun yarın saat 15:00’de toplanacağı belirtildi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner325

banner326

banner327