Ytü’de Fikirler Geleceğe Taşınıyor

Yıldız Teknik Üniversitesi IEEE Öğrenci Kulübü tarafından 7’incisi düzenlenen “Yıldızlı Projeler Yarışması”nda projelerini hayata geçirmek isteyen üniversiteliler buluşuyor.Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) tarafından düzenlenen...

Ytü’de Fikirler Geleceğe Taşınıyor
Yıldız Teknik Üniversitesi IEEE Öğrenci Kulübü tarafından 7’incisi düzenlenen “Yıldızlı Projeler Yarışması”nda projelerini hayata geçirmek isteyen üniversiteliler buluşuyor.
Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) tarafından düzenlenen “Yıldızlı Projeler Yarışması” 2015 döneminde de pek çok yenilik ile kendi projesini hayata geçirmek isteyen girişimcilik ruhuna sahip üniversite öğrencilerini bekliyor.
Yıldız Teknik Üniversitesi IEEE Öğrenci Kulübü “Fikrini Geleceğe Taşı” sloganıyla, Yıldızlı Projeler Yarışması’nın 7’ncisini düzenliyor. Bu sene Global IEEE içerisinde 2014 Darrel Chong Student Activity Award kapsamında 1 silver award ve 2 bronz award ödülünü kazanan Türkiye’de Ar-Ge ve inovasyon kültürünün gelişmesi ve üniversite öğrencilerinin projelerinin hayata geçmesi konusunda onlara destek olmak amacıyla düzenlenen yarışmada, geçtiğimiz 6 senede 83 üniversiteden toplamda 731 proje başvurusu alındı.
Geçtiğimiz senelerde İstanbul Sanayi Odası, Makine Tanıtım Grubu, İstanbul Ticaret Odası ve Elginkan Vakfı’nın ana sponsorluklarında “Fikrini Geleceğe Taşı” sloganıyla gerçekleştirdiği Yıldızlı Projeler Yarışması’nı bu sene; Yıldız Teknik Üniversitesi, YTÜ Teknopark A.Ş. ve YTÜ Teknoloji Transfer Ofisi’nin destekleriyle gerçekleştirmeye hazırlanıyor.
15 Aralık’ta başvuruların alınmaya başlandığı ve 2 Mayıs’ta ‘ta sona erecek olan Yıldızlı projelerin 25 Mayıs 2015 tarihindeki finalde projelerin değerlendirmesini; Sanayi Kurulu ile Bilim Kurulu birlikte yapacaklar. Üniversitelerin gözde akademisyenlerinden oluşan Bilim Kurulu ve başarılı sanayicilerden oluşan Sanayi Kurulu sayesinde üniversite-sanayi işbirliği YTÜ’de bir kez daha hayat bulurken, somutluk “Final Günü”nde projeler, yatırımcıların beğenisine sunulacak.
YILDIZLI PROJELER HAKKINDA
Yıldızlı Projelerde kategori sistemi ile projeler kendi alanlarındaki projelerle yarışacak ve her kategoride birden fazla proje destek bulabilecektir. Bilişimden makineye; enerjiden sağlığa; elektrikten kimyaya her alandan projeler alanlarında uzman isimler tarafından objektif bir şekilde değerlendirilecektir. Sektöre, insanlığa hizmet edecek olan en güzel projeler seçilerek hayat bulması için desteklenecektir.
Kategoriler;
- Elektrik, Yenilenebilir Enerji Kaynakları, Enerji Verimliliği ve Kalitesi
- Mekanik, Mekatronik, Robotik ve Otomasyon Uygulamaları
- Bilişim, Elektronik, Telekomünikasyon ve Yazılım Uygulamaları
- Sağlık, Gıda, Biyoteknoloji, Kimya ve Malzeme Uygulamaları
Ön değerlendirmeyi geçen finalist projeler 23-24 Mayıs tarihinde girişimcilik ve sunum teknikleri hakkında 2 günlük bir eğitim alacaklar. Yıldızlı Projeler Yarışması’nın kazananları ise YTÜ Teknopark bünyesinde yer alan Prototip atölyesi ve kuluçka merkezindeki ofisleri kullanma hakkı elde edecekler. Yarışmayı kazanan projeler YTÜ Teknoloji Transfer Ofisi’nin vereceği danışmanlık hizmeti sayesinde KOSGEB, TÜBİTAK ve Sanayi Bakanlığı Teknogirişim Sermayesi gibi teşviklerden yararlanmak için rakiplerinin bir adım önüne geçecek. Sürpriz ödüllerin de olacağı Yıldızlı Projeler Yarışması’nda her sene olduğu gibi bu sene de maddi destek verilecek. İngiltere Warwick Üniversitesi tarafından İnovasyon ve AR-GE eğitimi de verilecek ödüller arasında. Finalde dereceye giren proje ekiplerine ödülleri verilecek ve çeşitli iş birlikleri fırsatları sunulacak. Yarışmaya Türkiye Cumhuriyeti veya K.K.T.C. üniversitelerinde öğrenim gören ön lisans, lisans ve yüksek lisans öğrencileri katılabiliyor. Yarışmaya son başvuru tarihi 2 Mayıs 2015.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327