Yüksekova’da Karla Mücadele Çalişmasi

Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde 2 gün boyunca yağan kar yağışının ardından kar temizliği başlatıldı.Yüksekova’da 2 gün boyunca yağan kar yağışının ardında, Yüksekova Belediyesi Destek Hizmetler Müdürlüğü, Temizlik İşleri...

Yüksekova’da Karla Mücadele Çalişmasi
Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde 2 gün boyunca yağan kar yağışının ardından kar temizliği başlatıldı.
Yüksekova’da 2 gün boyunca yağan kar yağışının ardında, Yüksekova Belediyesi Destek Hizmetler Müdürlüğü, Temizlik İşleri Müdürlüğü ile Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından koordineli bir şekilde başlatılan karla mücadele çalışması, mahallelerin çoğunda yapıldıktan sonra Cengiz Topel Caddesi’nde sabaha kadar hummalı bir şekilde devam etti. Trafiğe kapatılan caddede çalışmaya engel olan tüm aramalara ve sayısız anonsa rağmen sahipleri bulunamayan araçlar çekici yardımıyla kaldırıldı. Yapılan kar temizleme çalışmasını Yüksekova Belediye Başkan Yardımcısı Hüsnü Beşer ve Zabıta Müdürü Tahir Tekinalp yerinde takip etti.
Yüksekova tarihinde bu ayda kar yağışına şahit olmadıklarını belirten Yüksekova Belediye Başkan Yardımcısı Hüsnü Beşer, “Erken yağmasından kaynaklı olarak yağan kar yağışının çok sulu olmasından ve yurttaşlarımızı hazırlıksız yakalamasından dolayı baya zarar verdi. Elektrik direklerinin düşmesi ve tellerin kopması üzerine şehir merkezinde hem elektrik hem de su sorunu yaşıyoruz. Elektrik arızalarının giderilmesi birkaç günü alır diye bilgi aldık. Biz de yurttaşlarımıza elimizden geldiğince su sağlamaya çalışıyoruz. Kar yağışıyla başlattığımız çalışmalarımız aralıksız devam etti. Şimdi de trafik yoğunluğunun azalmasıyla birlikte Cengiz Topel Caddesi’ni temizlemeye başladık. Yurttaşlarımızın mağdur olmamaları için bitirinceye kadar devam edeceğiz. Yurttaşlarımızın bu konuda bizi anlamalarını ve sağduyulu olmalarını istiyoruz. Kar yağışı hayatı felç etti bu yüzden el ele verip bu sorunu gidermeye çalışmalıyız. İmkânlarımız dâhilinde elimizden geleni yapmaya da devam edeceğiz” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner326

banner327