Yunus Parklarıyla ilgili şok karar!

Bodrum'da kapatılması için 40 bin imza toplanan yunus parkı hakkında karar verildi. Deniz ve karadaki tesisler kaçak olduğu gerekçesiyle kapatılacak.

Yunus Parklarıyla ilgili şok karar!

Geçen 20 Haziran'da yunus parkının kapatılması için düzenlenen ve 40 bin imzanın toplandığı kampanyanın ardından bugün yazılı bir açıklama yapan Bodrum Kent Konseyi Yürütme Kurulu üyesi Yaman Olgaç, Bodrum Belediyesi'nin konuyu meclis gündemine almadan yönlendirdiği encümenden söz konusu tesisle ilgili ruhsat iptaline yönelik karar çıktığını belirtip, "Ağustos ayı sonunda alınan Bodrum Belediyesi Encümen kararında, tesisin denizdeki ve karadaki kaçak inşaatları için para cezası kesilmesi için adım atılmıştır. Karar 1 Eylül 2014 tarihinde Bodrum Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü'ne gönderilmiştir.

Bodrum Belediyesi Hukuk İşleri Müdürlüğüne göre bu karar ruhsatın iptali için yeterli" dedi.Tesis işletmecisi İsmet Parmak ise yaptığı açıklamada, "Bugüne kadar işletmemizi tamamen yasal zeminde yürüttük. Projelerini daha önce Mumcular Belediyesi'ne onaylatmıştık. Bizim kaçak bir inşaatımız yok, ormanlık alandan resmi olarak kiraladığımız yerde günübirlik tesis var. Kapatma veya para cezası ile ilgili bize ulaşan bir karar yok. Yıllardır turizme hizmet veriyoruz ve turistler de çok memnun. Yasa dışı bir faaliyetimiz kesinlikle yok, karara çok şaşırdım" diye konuştu.


 

Güncelleme Tarihi: 16 Eylül 2014, 17:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327