Yunusemre Belediyesi’nden Hafriyat Kontrol Ekibi

“Yunusemre’yi Kirletmeyin” sloganıyla yola çıkan Yunusemre Belediyesi, ilçe sınırları içerisinde hafriyat ve molozları toplamak için Pazar Temizlik Hafriyat Kontrol ve Denetim Ekibi kurdu. Zabıta ile birlikte kontrolsüz hafriyat dökümüne...

Yunusemre Belediyesi’nden Hafriyat Kontrol Ekibi
“Yunusemre’yi Kirletmeyin” sloganıyla yola çıkan Yunusemre Belediyesi, ilçe sınırları içerisinde hafriyat ve molozları toplamak için Pazar Temizlik Hafriyat Kontrol ve Denetim Ekibi kurdu. Zabıta ile birlikte kontrolsüz hafriyat dökümüne engel olmak için denetimler gerçekleştirecek olan ekip, hafriyat atıklarını temizleyecek.
Yunusemre Belediyesi temiz bir Yunusemre için dolgu ve hafriyat işine de el attı. Kurulan ekiple ilçe sınırları içerisinde hafriyat ve molozlar temizlenecek. Denetimini ise zabıta ekipleri gerçekleştirecek. Başlatılan çalışma kapsamında hafriyat işi ile uğraşan işletmelerin ve müteahhitlerin, inşaat sonrası oluşabilecek hafriyatların dökülebilmesi için 229 20 20 hattını aramaları gerektiği belirtildi. Ayrıca binalarda tadilat çalışması sonucunda çıkarılan molozlar için aynı numarayı arayarak belli bir ücret kapsamında molozlar çuvallanarak toplanacak.
Yunusemre Belediyesi’nin kurulmasından sonra önemli bir mesafe katettiğini belirten Belediye Başkan Yardımcısı Kılıç Kaya, “Fen İşleri, Temizlik İşleri ve Park Bahçeler için şantiyemizi oluşturduk. Araç ve personel takviyemizi de yaptık. Bugünden itibaren çok önemli bir sorun olan dolgu ve hafriyat işine de Yunusemre Belediyesi el attı. Bu aşamadan sonra Yunusemre’yi kirletmeyin sloganıyla yola çıkıyoruz. Yunusemre’nin hiçbir yerinde hafriyat, inşaat atığı, moloz gibi şeyler görmek istemiyoruz. Bunun için el birliğine ihtiyacımız var. Bütün vatandaşlarımızın duyarlı olmasını bekliyoruz. Biz çalışmalarımızı bitirdik. Gerek dolgu gerekse hafriyat için alanlarımızı belirledik. Hafriyat işi ile uğraşan işletme sahipleri veya işin sonucunda hafriyat çıkaran müteahhitler bundan sonra bize haber verip dolgularını ve hafriyatlarını dökebilecek yerlerini bizden isteyebilirler. Bunun için 229 20 20 hattını aramalarını istiyoruz. Zabıtanın kontrolünde personelimizi görevlendirdik. Bu arkadaşlarımız hem denetim hem kontrol hem de caza işlem yapacaklar” dedi.
Şehir içerisinde yapılacak bina tadilatlarında çıkartılacak molozlar bu aşamadan sonra çuvallanacağını vurgulayan Başkan Yardımcısı Kaya, “Belediyemize müracaat ettikleri takdirde ücret kapsamında sadece masrafları karşılayacak bir ücret ile hafriyatlar alınacak. Ekiplerimiz 7 gün 24 saat bir program dahilinde çalışma yapacaklar. Özellikle daha önceden şehir içerisinde atılmış hafriyatları toplayacak. Yaşadığımız alanların daha temiz bir görüneme sahip olması açısından bu projeye destek olacaklarını düşünüyorum. Şuanda Fen İşleri’ne ait 2 kamyon, bir tane kepçe, bir tane kamyonet, bir tane de traktör olmak üzere yeterli sayıda araçla başlayacağız. Yeterli olamadığı takdirde araç takviyesi yapacağız. Vatandaşlarımızın her zaman hizmetindeyiz. Firmalardan ve vatandaşlarımızdan bu çalışmamız için desteklerini bekliyoruz” diye konuştu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327