Yüzeyi buz tutan göl'e ziyaretçi akını

"Herkesi Ulugöl’e bekliyoruz ve şu anda da gölün yüzeyinde 70-80 metre suyun üzerinde korkusuzca kalabiliyoruz çünkü 25-30 santimetre kalınlığında buz var"

Yüzeyi buz tutan göl'e ziyaretçi akını

Ordu’nun doğal güzelliğiyle bilinen, Türkiye'nin 36'ncı  tabiat parkı ilan edilen ve soğuk hava nedeniyle yüzeyi buz tutan Ulugöl  ziyaretçi akınına uğruyor.
    Sonbaharda sarı, turuncu ve kırmızının tonlarına bürünen ağaçların  göle yansımasıyla doğaseverlerin fotoğraf karelerinde ölümsüzleşen Ulugöl, kışın  da buz tutan yüzeyinde yürümek isteyenlerin ilgisini çekiyor.
    Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu da Gölköy ilçe merkezine 17 kilometre  mesafedeki Ulugöl'e gelerek donmuş gölün üzerinde uzun süre yürüdü.
    Balkanlıoğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, 70-80 metre derinliğe  ve 80 hektarlık bir alana sahip olan Ulugöl’ün yüzeyinin donmasının ayrı bir  güzellik oluşturduğunu söyledi.
    Ulugöl’ün milli park ve büyüleyici bir güzelliğe sahip olduğunu  belirten Balkanlıoğlu, "Kar yağışı ve soğuk hava dolayısıyla Ulugöl ayrı bir  güzelliğe büründü. Ulugöl’ün kış güzelliğini de yakından görmek amacıyla birçok  vatandaş gibi bende buraya geldim." dedi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327