banner333

Zaman yazarından inciler

Zaman Gazetesi yazarı Ali Bulaç, CNN Türk'te Enver Aysever'in hazırlayıp sunduğu Aykırı Sorular programına konuk oldu.

Zaman yazarından inciler

CNN Türk'te yayınlanan Enver Aysever'in hazırlayıp sunduğu Aykırı Sorular programının konuğu Zaman Gazetesi yazarı Ali Bulaç'tı. Ali Bulaç, "Kadını Kim Örttü?" isimli kitabı hakkında açıklamalarda bulundu.

Enver Aysever'in, "Erkek 4 eş alabiliyorken, kadın neden alamıyor?" şeklindeki sorusuna, "Bu erkeğin hakkı. Kadın ise fıtratı gereği tek eşlidir. O alamaz" dedi. Ali Bulaç, feminist kadınların müslüman da olamayacağını söyledi.

İslam'da kadının yeri ve evliliğin tartışıldığı programda Enver Aysever'in, "Kadının horgörüldüğü bir toplumda, belediyenin nikah kıyması, aslında kadın ve erkeğin hukukunu korumak değil midir?" sorusuna Ali Buylaç şöyle yanıt verdi:

"EVLENDİRME YETKİSİ ALLAH'A AİTTİR"

"Nikahı kıyan belediye görevlisinin şu cümleyi kullanması sakıncalıdır: Belediye Başkanı'nın bana verdiği yetkiye dayanarak.. Bu yetki Allah'a aittir. Yetkiyi almak için din alimi olmaya gerek yok. Belediye Başkanı'nın iki kişiyi evlendirme yetkisi yoktur. O yetki Allah'a aittir. Çünkü beden kullanılacak. Din sembollerden ibarettir. Semboller, hukukta ete kemiğe bürünür."

Ali Bulaç'ın programda söylediği sözler, sosyal medyada büyük bir kullanıcı kitlesi tarafından tepki ile karşılanırken, bir kısım kullanıcılar da destek verdi.

Güncelleme Tarihi: 24 Haziran 2014, 09:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner322

banner326

banner327