Zarrab’ın kefalet başvurusuna red!

ABD’de tutuklu bulunan İranlı iş adamı Rıza Zarrab'ın 50 milyon dolarlık kefalet başvurusunun “kaçma riski” bulunduğu gerekçesiyle reddedildiği açıklandı.

Zarrab’ın kefalet başvurusuna red!
ABD’ye giriş yaptığı sırada Miami’de gözaltına alınan ve çıkarıldığı mahkemede tutuklanarak cezaevine gönderilen İran asıllı iş adamı Rıza Zarrab, geçtiğimiz günlerde 50 milyon dolarlık kefalet başvurusunda bulunmuştu. Zarrab'ın başvurusunu reddeden savcılık, başvurunun reddedilme nedenini açıkladı. Zarrab’ın talebinin ‘kaçma riski’ bulunduğu gerekçesiyle reddedildiği kaydedildi.

Savcılığın Manhattan mahkemesine sunduğu dosyalarda, Zarrab’ın sahip olduğu mal varlığı, varlıklı aile bireyleri, yurt dışındaki iş bağlantıları ve 3 farklı ülkeden pasaportunun bulunması gerekçe gösterilerek İranlı iş adamının bu imkanlarını kaçmak için kullanabileceği ifade edildi. Öte yandan, Mart ayında Miami’de tutuklanan 32 yaşındaki Zarrab’ın suçlu bulunması halinde onlarca yıl cezaevinde kalabileceği aktarıldı. Zarrab'ın, savcılık tarafından “iyi bağlantıları olan, büyük mal varlığı ve nüfuzu ile uluslararası bir iş adamı” olduğu ifade edildi. Zarrab’ın mail yazışmaları ve ticari kayıtlarının ABD yaptırımlarından kaçındığını gösteren önemli kanıtlar olduğu kaydedildi.

ABD’de tutuklu bulunan İran asıllı iş adamı Rıza Zarrab, İran’a yönelik yaptırımlardan kaçınmak için İran hükümeti ve diğer kuruluşlar adına yüz milyonlarca dolarlık finansal işlemlerde bulunmakla suçlanıyor.  
Güncelleme Tarihi: 26 Mayıs 2016, 11:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327