‘ZEYBEK’ KÜLTÜRÜ YAŞATILIYOR

Zeybek kültürünün gelecek kuşaklara aktarılmasını ve genç neslin zeybek kültürünü öğrenmesi amacıyla Muğla Yörük Obaları Derneği ile Türkiye Halk Oyunları Federasyonu Muğla temsilciliğinin ortaklaşa düzenlediği ‘Ustalara saygı’...

‘ZEYBEK’ KÜLTÜRÜ YAŞATILIYOR
Zeybek kültürünün gelecek kuşaklara aktarılmasını ve genç neslin zeybek kültürünü öğrenmesi amacıyla Muğla Yörük Obaları Derneği ile Türkiye Halk Oyunları Federasyonu Muğla temsilciliğinin ortaklaşa düzenlediği ‘Ustalara saygı’ gecesi Gazi Mustafa Kemal Atatürk Kültür Merkezinde 6 Şubat’ta yapılacak. Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin katkıları ve Menteşe Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen gecede yerel sanatçılar zeybek kültüründen örnekler sunacak.
Muğla Yörük Obaları Derneği Başkanı Orhan Akcan, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Türkiye’mizin her tarafından milli danslarımız vardır. Benim gördüğüme göre, en görülmeye değer Zeybek dansıdır” sözlerini hatırlatarak, “Türkiye Halk oyunları Muğla temsilciliği ile birlikte düzenlediğimiz ‘Ustalara Saygı’ gecesi 6 Şubat Cuma akşamı yapılacak. Geceye yerel sanatçılar katılacak. Muğla Yörük Obaları Derneği olarak kızlarımız anneleri ve nineleri gibi, oğlanlarımız babaları ve dedeleri gibi oynayacak. Gecemize katılacak ailelerimizden mutlaka çocuklarını bu geceyle getirmelerini istiyoruz. Zeybek kültürümüzün gelecek kuşaklara aktarılması açısından bu çok önemli. Öz kültürümüze sahip çıkmak adına çocuklarımızı zeybek kültürünü öğretmek ve yaşamasını sağlamak zorundayız” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner325

banner326

banner327