Zirvede Ralli Heyecanı

Erciyes Dağı, 25-26 Ekim tarihlerinde önemli bir organizasyona ev sahipliği yapacak. 60 profesyonel rallicinin katılacağı ’Erciyes Cumhuriyet Rallisi’nde usta pilotlar nefesleri kesecek.Konuyla ilgili olarak bir açıklama yapan Büyükşehir Belediye...

Zirvede Ralli Heyecanı
Erciyes Dağı, 25-26 Ekim tarihlerinde önemli bir organizasyona ev sahipliği yapacak. 60 profesyonel rallicinin katılacağı ’Erciyes Cumhuriyet Rallisi’nde usta pilotlar nefesleri kesecek.
Konuyla ilgili olarak bir açıklama yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen Erciyes Master Planı’nın Kayseri’ye önemli katkılar sağlamaya devam ettiğini dile getirerek, "Erciyes Kayseri için çok önemli bir merkez ve şu ana kadar buraya çok ciddi yatırımlar yaptık. Şehrimizin bu yatırımlardan ekonomik, sosyal ve sportif manada azami derecede istifade etmesini hedefliyoruz ve bu doğrultuda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Kışın yapılan kayak ve benzeri sporların yanısıra diğer zamanlarda da çeşitli sosyal aktivite ve etkinliklerin düzenlenmesini de hedefimize koymuştuk. Bu çerçevede Kayseri tarihinde ilk defa profesyonel bir ralli organizasyonunu Erciyes’te yapacağız. Tüm Türkiye’den bu işi yapan en ünlü ralliciler Cumhuriyet Erciyes Rallisi’nde buluşacaklar. Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu nezaretinde gerçekleştirilecek organizasyon için hazırlıklarımız sürüyor. Cumhuriyet Bayramı haftasına denk geldiği için ismini Cumhuriyet Rallisi koyduk. Bizim gayemiz Erciyes’i şehrimizde hızla gelişmekte olan otomobil sporları için de bir merkez yapmak ve Kayseri’deki mahalli sporcular için müsabakalar düzenlemek. Umuyorumki şehrimiz için ilk olacak bu yarışmayla hem motor sporu tutkunları büyük heyecan yaşayacak hem de Erciyes’in tanıtımı için önemli bir hamle yapılmış olacak" dedi.
125 KM.LİK PARKUR OLUŞTURULACAK
Kayseri Erciyes A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Dr.Murat Cahid Cıngı da yapılacak Erciyes Cumhuriyet Rallisi’nin Kayseri tarihinde bir ilk olduğunu ve Erciyes’in hem ülkemizde hem de yurt dışında markalaşması sürecinde önemli etkileri olacağını söyledi. Bu sene ilki gerçekleşecek olan Cumhuriyet Rallisi’ni Erciyes’te gelenekselleştirmeyi planladılarını ifade eden Cıngı, "Ralli vesilesiyle şehrimize 60 kadar profesyonel rallici gelecek. Yarışma, ralli araçlarının motor gücü ve teknik özelliklerine göre dört farklı kategoride düzenlenecek. Şampiyonaya, 25 Ekim Cumartesi ve 26 Ekim Pazar günleri Hisarcık’ta start verilecek ve hem Tekir istikameti hem de Hacılar istikametinde toplam 125 km’lik bir parkur yarış için kullanılacak. Otomobil sporlarıyla ilgilenen hemşehrilerimiz, bu muhteşem organizasyonda çok farklı ralli araçlarını görebilecek ve pilotlarıyla diyalog kurabilecek" dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner325

banner326

banner327