Zorda Kalan Yaban Hayvanları İçin Doğaya Yem Bırakıldı

Tunceli’de çetin kış şartları nedeniyle aç kalan yaban hayvanları için doğaya yem bırakıldı.Tunceli’de zorlu kış şartları insanların yanı sıra yaban hayvanlarını da etkiliyor. Geçen hafta yağan ve yüksek kesimlerde iki metreyi...

Zorda Kalan Yaban Hayvanları İçin Doğaya Yem Bırakıldı
Tunceli’de çetin kış şartları nedeniyle aç kalan yaban hayvanları için doğaya yem bırakıldı.
Tunceli’de zorlu kış şartları insanların yanı sıra yaban hayvanlarını da etkiliyor. Geçen hafta yağan ve yüksek kesimlerde iki metreyi aşan kar nedeniyle yiyecek sıkıntısı çeken yaban hayvanları daha aşağılara inerek yiyecek aramaya başladı. Yaban hayvanlarının zor durumlarını gözlemleyen ekipler harekete geçerek doğaya yem bıraktı.
Kış nedeniyle yiyecek bulmak konusunda sıkıntı yaşayan başta dağ keçileri olmak üzere yaban hayvanları için Orman ve Su İşleri Bakanlığı 15. Bölge Müdürlüğü Tunceli Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından doğaya yem bırakıldı. Dağ keçileri ve kekliklerin yoğun bulunduğu bölgeye giden ekipler, çaydan geçerek doğaya ot ve yem bıraktı. Çalışma esnasında aç kalan dağ keçileri de görüntülendi. Çalışmaya ilişkin bilgi veren Doğa Koruma ve Milli Şube Müdürlüğü mühendisi Engin Benli, "Doğa Koruma ve Milli Parklar Tunceli Şube Müdürlüğü olarak ağır kış şartlarında yaban hayvanlarına yönelik yemleme çalışması yapıyoruz. Bu çalışmayı ilimiz genelinde yapıyoruz. Yaban keçileri için ot kuşlar için de doğaya buğday bırakıyoruz" dedi.
Şube Müdürlüğü ekipleri çalışmanın kış mevsimi boyunca il genelinde sürdürüleceğini belirtti.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327