1 Eylül Dünya Barış Günü Etkinliğine Davet

Hakkari Belediyesi, “1 Eylül Dünya Barış Günü” etkinlikleri için halka katılım daveti yaptı.Hakkari Belediyesi ve Beşiktaş Belediyesi’nin 1 Eylül Dünya Barış Günü’nü “Barışta Hakkari’de Bulaşalım Projesi” kapsamında hazırlanan...

1 Eylül Dünya Barış Günü Etkinliğine Davet
Hakkari Belediyesi, “1 Eylül Dünya Barış Günü” etkinlikleri için halka katılım daveti yaptı.
Hakkari Belediyesi ve Beşiktaş Belediyesi’nin 1 Eylül Dünya Barış Günü’nü “Barışta Hakkari’de Bulaşalım Projesi” kapsamında hazırlanan etkinliğe tüm halkın davetli olduğu bildirildi. Hakkari Belediye Eş Başkanı Dilek Hatipoğlu, Hakkari’de ’Kardeş belediyecilik’ adı altında bir ilk yaşandığını ifade ederek, Beşiktaş Belediyesi ile sevgi köprüsü oluşturduklarını söyledi. Hatipoğlu; “1 Eylül Dünya Barış Günü’nün anlam ve önemi çok büyüktür. Bizler Beşiktaş Belediyesi’yle sevgi köprüsünü oluşturuyoruz. Bütün organizasyonları Beşiktaş Belediyesi ile ortaklaşa yapıyoruz. ‘Barışta Hakkari’de Buluşalım Projesi’ kapsamında günler öncesinden hazırlığa başlayan Beşiktaş Belediyesi, ilk olarak çocuklar için Karayolları 144’üncü Şube Şefliği sahasındaki 1500 metrekarelik alana şişme oyun parkı kurdu. Bu anlamda Beşiktaş Belediyesi’ne teşekkür ediyoruz. Hakkari halkı her şeyin en iyisini hak ediyor. Bizler diyoruz ki, her toplumun kendi yaşam özgürlüğü vardır. Barışa kaktı sunan herkese biz teşekkür ediyoruz" dedi.
Başkan Hatipoğlu, etkinliklerin ilk olarak 1 Eylül günü saat 12.30’da Hakkari Devlet Hastanesi önünde karşılama töreni ile başlayacağını belirterek, “Bu karşılamaya tüm Hakkari halkını yöresel kıyafetleri ile karşılamaya bekliyoruz. Kentimize çok değerli sanatçılar ve barış savunucuları geliyor. İki gün sürecek olan Barışta Hakkâri’de Buluşalım programımızda Anadolu Ateşi, Hozan Dino, Grup Lawje ve sürpriz sanatçılarımızın vereceği konserlerin yanı sıra ünlü panelist ve barış savunucularının verecekleri panellerle geçecek. Bu programa emeği geçen, barış için çaba gösteren herkese tüm halkımız adına teşekkür ediyor ve bu programa tüm halkımızı katılmaya davet ediyorum” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER