12 milyon TL'lik vurgun yapan sahte savcı yakalandı

İstanbul'da kendisini Cumhuriyet Savcısı olarak tanıtarak icradan ve gümrükten ucuz otomobil alabileceğini vaat ederek, yaklaşık 12 milyon TL dolandırdığı iddia edilen Ramazan G.(25) yakalandı.

12 milyon TL'lik vurgun yapan sahte savcı yakalandı

Asayiş Şube Müdürlüğü, Dolandırıcılık Büro Amirliğine yapılan şikayetleri değerlendiren polis ekipleri kendisini Cumhuriyet Savcısı olarak tanıtarak dolandırıcılık yapan şüphelinin peşine düştü.

Polise ifade veren mağdurlar, Cumhuriyet Savcısı olarak tanıtan kişinin kendilerine gümrük ya da icradan ucuz lüks otomobil alabileceğini vaat ederek milyonlarca lira dolandırdığını iddia etti.

Kiralık otomobile siren ve çakar taktı

Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri yaptıkları çalışmada takibe aldıkları şüpheliyi önceki gün kullandığı otomobilin içinde gözaltına aldı. Şüpheli Ramazan G.’nin kullandığı kiralık otomobile siren ve çakar sistemi takıldığı tespit edildi.

Araçta yapılan aramada 1 milyon 30 bin TL bulundu. Ayrıca araçta yapılan aramada internet üzerinde hazırlanmış ve dolandıracağı kişileri ikna etmek amacıyla kullandığı değerlendirilen kendisini savcı olarak tanıtmaya yarayan sahte belgeler ele geçirildi.

Adliyeye sevk edildi

Dolandırıcılık Büro Amirliğinde sorgulanan şüphelinin kendisini savcı olarak tanıttığını ancak kimseyi dolandırmadığını söylediği öğrenildi.

Şüphelinin başka dolandırıcılık olaylarına karışmış olma ihtimaline karşılık fotoğrafı ve bilgileri bütün adliyelere ve polis merkezlerine gönderildi. Poliste işlemleri tamamlanan şüpheli işlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER