12 yaşındaki çocuk arkadaşlarının alayına dayanamadı

Antalya!da 12 yaşındaki İbrahim Helvacı, yaşadığı rahatsızlık nedeniyle arkadaşlarının alay etmesine dayanamayarak, evin tavanına kravatıyla kendini asarak canına kıydı.

12 yaşındaki çocuk arkadaşlarının alayına dayanamadı

Olay, dün akşam saatlerinde, Kepez İlçesi Şafak Mahallesi, 4250 Sokak’taki evde meydana geldi. Turgut Reis Ortaokulu 7’nci sınıf öğrencisi İbrahim Helvacı, akşam saatlerinde okulundan çıktıktan sonra eve geldi.

İbrahim Helvacı, evde bir süre amcasının yaşıt olan oğluyla oynadıktan sonra bakkala gitmesini istedi. Ardından öfkesinden plastik topunu ikiye kesen Helvacı, evin tavanına kravatıyla kendini astı. Helvacı’nın cesedini eve gelen yakınları buldu. Hemen Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’ne götürülen Helvacı’nın yaşamını yitirdiği belirlendi. Olayın duyulmasının üzerine Alanya’dan gelen baba Adem Helvacı, sinir krizi geçirdi. Oğlunun çok aklı başında bir çocuk olduğunu belirten Adem Helvacı, "Oğlum halk arasında ’ala hastalığı’ olarak bilinen hastalığa yakalanmıştı. Önceleri dert etmiyordu. Ancak daha sonra okuldaki arkadaşları ’Sen hastalıklısın’ diye dalga geçmişler. Bu yüzden yaşamına son verdiğini düşünüyorum" diye konuştu.

ALA HASTALIĞI

’Vitiligo’ yani halk arasında ’ala hastalığı’ olarak bilinen deri hastalığı, deriye renk veren pigmentlerin zarar görmesinden ya da görevini yeterince yerine getirmemesinden kaynaklanıyor. Her yaşta rastlanabilecek ala hastalığı en sık 10 ile 30 yaş arasında meydana geliyor. Vitiligo, derinin pek çok yerinde beyaz renkli, keskin sınırlı lekeler halinde görülüyor. Henüz kesin olarak nedeni bilinmeyen ala hastalığında deriye renk veren hücrelerin zarar görmesi nedeniyle meydana gelebileceği ya da genetik olarak ortaya çıkabileceği uzman görüşleri arasında.

Güncelleme Tarihi: 24 Eylül 2014, 18:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326