24 günlük mucize kurtuluş! Okyanusun ortasında kaldı...

Talihsiz bir şekilde okyanusta tek başına kalan 54 yaşındaki Dominikli 24 günde başından geçenleri anlattı. Elvis isimli şahıs nasıl hayatta kaldığını en ince detaylarına kadar paylaştı.

24 günlük mucize kurtuluş! Okyanusun ortasında kaldı...

54 yaşındaki Dominik Cumhuriyetli Elvis Francois, St Maarten adasındaki bir limanda gemi tamiri yaparken bir anda karadan uzaklaştı. Havanın rüzgarlı ve dalgalı olması sebebiyle Elvis bir anda gözden kayboldu.

İhbar üzerine durumu öğrenen ekipler ise çalışma başlattı. 3 haftadır bölgede dalgıç polislerin de dahil olduğu kurtarma çalışmaları sonucu Elvis bulundu. Kolombiya Donanması tarafından bulunan Elvis'in 3 haftadır nasıl mucizevi şekilde hayatta kaldığı da ortaya çıktı.

SU İHTİYACINI YAĞMURDAN KARŞILADI

Yetkililere yaptığı açıklamada okyanusta geçirdiği 3 haftalık korkunç süreci anlatan Elvis, sarımsak tozu ve et küplerini yiyerek hayatta kaldığını açıkladı. AP'nin aktardığı bilgiye göre ise Elvis su ihtiyacını bir bez yardımı ile yağmur suyundan karşıladı

Yaşadığı talihsiz anları anlatan Elvis ise hayatta kalmasını ketçap yemeye bağladı. Elvis söz konusu mucizevi olayla ilgili şunları söyledi:

'Yemek yemedim. Teknede sadece ketçap, sarımsak tozu ve bulyon vardı. Bunları birleştirip biraz da su katıp yedim' 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER