27 Bin Genç Sporla Buluştu

Bu yıl 14’üncüsü düzenlenen Sakarya Büyükşehir Belediyesi Yaz Spor Okulları sona erdi. Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı İbrahim Aktürk, “Yaz Spor Okullarını bu yıl da tüm ilçelerimizde gerçekleştirdik. Öğrencilerimizin...

27 Bin Genç Sporla Buluştu
Bu yıl 14’üncüsü düzenlenen Sakarya Büyükşehir Belediyesi Yaz Spor Okulları sona erdi. Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı İbrahim Aktürk, “Yaz Spor Okullarını bu yıl da tüm ilçelerimizde gerçekleştirdik. Öğrencilerimizin spora olan ilgileri bizleri çok memnun etti. İnşallah önümüzdeki yıl Yaz Spor Okullarında branş ve eğitmen sayımızı daha da arttıracak, daha fazla gencin spor yapmasına olanak sağlayacağız” dedi.
Sakarya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı Gençlik ve Spor Şube Müdürlüğü tarafından bu yıl 14’üncüsü düzenlenen Yaz Spor Okulları sona erdi. 7-15 yaş arasında toplam 27 bin 348 öğrencinin yaz tatilini spor yaparak değerlendirdiğini belirten Sakarya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı İbrahim Aktürk, “Yaz Spor Okullarını bu yıl da tüm şehre yayarak, 16 ilçemizde gerçekleştirdik. Öğrencilerimizin spora olan ilgileri bizleri çok memnun etti. İnşallah önümüzdeki yıl Yaz Spor Okullarında branş ve eğitmen sayımızı arttıracak, daha fazla gencin spor yapmasına olanak sağlayacağız” diye konuştu.
2014 Yaz Spor Okulları hakkında değerlendirmelerde de bulunan Aktürk, “Bu yıl futbol, basketbol, voleybol, hentbol, tenis, masa tenisi, badminton, güreş ve karate branşlarında eğitimler verdik. 17 Haziran’da başlayan eğitimlerimiz tamamlandı. Öğrencilerimiz uzun yaz tatilini spor yaparak değerlendirmenin ayrıcalığını yaşadı. 2014 Yaz Spor okullarımıza rekor düzeyde bir başvuru aldık. Gençlerimizin spora olan bu ilgileri bizlerin sorumluluklarını fazlası ile arttırdı. Öğrencilerimizin kötü alışkanlıklardan uzaklaşmaları, serbest zamanlarını daha verimli hale getirmeleri, iyi bir vatandaş olarak yetişmeleri ve yetenekli öğrencilerin tespit edilmesi açısından verimli bir dönemi daha geride bıraktık” ifadelerini kullandı. Aktürk, “Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve ilçe belediyelerimizin de desteklediği Yaz Spor Okulları’nda bu yıl alanında uzman 321 eğitmenimiz görev aldı. Öğrencilerimizin kurslarda kullandığı tüm malzemeler Büyükşehir Belediyemiz tarafından hediye edildi. Gençlik ve Spor Bakanlığı, Büyükşehir ve ilçe belediyelerine bağlı açık ve kapalı spor alanlarında eğitimlerimizi gerçekleştirdik. Sporun geleceğine en büyük yatırım olan Yaz Spor Okulları ile önümüzde yıllarda genç sporcular ile buluşmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER