300 Müşterisine ’hepatit C’ Bulaştırdı İddiasi

Kırşehir’de polis tarafından gözaltına alınan yabancı uyruklu hayat kadının kanında Hepatit C hastalığı bulunduğu iddia edilirken, hayat kadınının 4 ilde yaklaşık 300 erkekle beraber olduğu ve Hepatit C virüsü taşıdığı bildirildi.Edinilen...

300 Müşterisine ’hepatit C’ Bulaştırdı İddiasi
Kırşehir’de polis tarafından gözaltına alınan yabancı uyruklu hayat kadının kanında Hepatit C hastalığı bulunduğu iddia edilirken, hayat kadınının 4 ilde yaklaşık 300 erkekle beraber olduğu ve Hepatit C virüsü taşıdığı bildirildi.
Edinilen bilgiye göre, Kırşehir Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü’ne bağlı Ahlak Büro Amirliği ekipleri, Eski Müftülük Caddesi üzerinde bir evde fuhuş yapıldığı ihbarı ile harekete geçerek eve baskın düzenledi. Baskın yapılan evde bulunan Gürcistan uyruklu M.M., M.S. ve bu kadınlarla para karşılığı ilişkiye girdikleri iddia edilen A.B. ile T.İ.’yi gözaltına aldı. Sağlık kontrolünden geçirilmek için Ahi Evran Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne götürülen hayat kadınlarından M.S.’nin yapılan kan tahlilinde Hepatit C virüsüne rastlandı. Türkiye’ye 2 yıl önce geldiğini söyleyen M.S., para karşılığında Kırşehir, Nevşehir, Aksaray ve Yozgat’dan gelen erkeklerle birlikte olduğunu söylediği öğrenildi. M.S. ve M.M., yapılan yasal işlemlerinin ardından sınır dışı edildi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327