5 kardeşin tecavüzüne uğradığını söyleyen kadın: Çocuğumun kimden olduğu belli değil diye öldürüp attılar

Antalya’nın Serik ilçesinde Yılmaz Naryaprağı, eski eşi Gülbahar G’nin birlikte yaşadığı Remzi K’yi öldürerek kaçtı. Tanık olarak ifade veren Gülbahar G.’nin anlattıkları kan dondurdu. Gülbahar G., “Yılmaz’la evlendiğim gün sadece onunla evlenmedim. Onunla birlikte 4 kardeşi de vardı. Beni 5 kocaya verdiler. İlk evlendiğim günden itibaren bana tecavüz ettiler. Bir çocuğumun kimden olduğu belli değil diye öldürüp attılar” dedi.

5 kardeşin tecavüzüne uğradığını söyleyen kadın: Çocuğumun kimden olduğu belli değil diye öldürüp attılar

Serik’te geçen yıl Yılmaz Naryaprağı adındaki erkek, eski eşi Gülbahar G’nin yaşadığı evi bastı. Gülbahar G’nin birlikte yaşadığı Remzi Kerpiç’i tabancayla vurup öldüren Yılmaz Naryaprağı, eski eşi ve oğlu Furkan’ı ise yaraladı.

Olayın ardından kaçan Yılmaz Naryaprağı, Denizli’de yakalandı. Serik’e getirilen Yılmaz Naryaprağı tutuklanırken, olay sırasında yanında bulunduğu ve kendisine yardım ettiği öne sürülen oğlu Ramazan Naryaprağı ise adli kontrolle serbest kaldı.

AĞIRLAŞTIRILMIŞ ÖMÜR BOYU HAPİS İSTEMİ

Hazırlanan iddianamede, Yılmaz Naryaprağı’nın Serik’i ve eski eşinin kaldığı evi bilmediği belirtilerek, eylemin tasarlayarak gerçekleştirilmiş olduğuna dikkat çekildi. İddianamede, Yılmaz Naryaprağı ile oğlu Ramazan’ın ifadelerinin çeliştiği vurgulandı. Ramazan Naryaprağı’nın babasına yardımda bulunduğu belirtilen iddianamede, her iki şüphelinin de ‘tasarlayarak kasten öldürmek’ suçundan ağırlaştırılmış ömür boyu hapisle cezalandırılması istendi. Soruşturma sırasında eski eşi ve ailesinin kendisini ölümle tehdit ettiği iddiası üzerine Gülbahar G. koruma altına alınarak adresi değiştirildi. İddianame 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi.

“KIZIMIZ BURS ALSIN DİYE BOŞANDIK”

Davanın ilk duruşmasında tutuklu sanık Yılmaz Naryaprağı salonda hazır bulunurken, tutuksuz sanık Ramazan Naryaprağı ise Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde SEGBİS aracılığıyla katıldı. Adresi değiştirilen Gülbahar G. de SEGBİS aracılığıyla tanıklık yaptı.

Sanık Yılmaz Naryaprağı, 5 çocukları olan eşiyle anlaşmalı boşandıklarını, kendisinin İzmir’de çalıştığını anlatarak, “Esasen bizde boşanma yoktur. Kızım Yasemin’in burs alarak okuyabilmesi için eşimle anlaşmalı boşandık” dedi. Olaydan önce kızını ziyaret için İzmir’den Alanya’ya geldiğini, bir gece otelde kaldığını, kızıyla okulda olduğu için görüşemediğini anlatan Yılmaz Naryaprağı, o sırada Alanya’da olan oğlu Ramazan’ı arayarak, gezebilmek için kullandığı otomobili kendisine bırakmasını istediğini, daha sonra aynı otomobille oğlunu Serik’te Gülbahar G’nin kaldığı evin yakınına bıraktığını anlattı.

‘EŞİNİ KUMAR BORÇLARI İÇİN SATIYORDU, BABAM GÜLBAHAR’I SATIN ALDI’

Duruşmada söz verilen Remzi Kerpiç’in oğlu Veysel Kerpiç, sanık Yılmaz Naryaprağı’nın 7-8 sene önce kumarda çok para kaybettiğini anlatarak, “Eşini Adıyamanlılara kumar borçları için satıyordu. Babamdan yardım istemiş. Bunun üzerine babam, Yılmaz’dan Gülbahar’ı satın aldı. Ramazan’ın bindiği araba da annesinin başlık parası olarak verilen bir arabaydı” dedi. Cinayetten 10 gün önce Yılmaz ve Ramazan’ın, Siverek’e geldiklerini anlatan Veysel Kerpiç, “Bu cinayet için büyükleri tarafından ‘Bizi bu duruma düşürdünüz, namusunuzu temizleyin’ diye kışkırtıldılar. Hatta dayak yediklerini duydum. Ramazan ara sıra Serik’e geliyordu. Bu cinayeti birlikte planlayarak ve aile büyüklerinin zorlaması üzerine işlemişlerdir” diye konuştu.

EVLENDİĞİM GÜNDEN İTİBAREN BANA TECAVÜZ ETTİLER’

Duruşmada tanık olarak dinlenen Gülbahar da “Ben Yılmaz’la evlendiğim gün aslında sadece onunla evlenmedim. 4 tane kaynım vardı, 5 kişiyle evlendim. İlk evlendiğim günden itibaren bana tecavüz ettiler. Bir çocuğumun kimden olduğu belli değil diye öldürüp attılar” dedi. Yılmaz Naryaprağı’nın sürekli kumar oynadığını anlatan Gülbahar, “Ben Remzi’yi tanımıyordum. Yılmaz kumar oynadığı için beni satıyordu. Remzi bana sahip çıktı. 11 yıl boyunca geçimimi sağladı” diye konuştu.

TUTUKLAMA KARARI

Verilen aranın ardından mahkeme heyeti, sanık Yılmaz Naryaprağı’nın tutukluluk halinin devamına, suçun niteliğinin değişmesi ihtimaline karşı sanık Ramazan Naryaprağı’nın da tutuklanmasına, dosyadaki eksiklerin tamamlanarak duruşmanın ertelenmesine karar verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326