54 Yıllık Kulüp Kapanıyor Mu?

Türkiye’nin ilk kayak kulübü olma özelliğini elinde bulunduran Erzurum Kayak Kulübü, Palandöken Kayak Merkezi’nin özelleştirme kapsamına alınması nedeniyle kapanma tehlikesiyle karşı karşıya kaldı. Erzurum Kayak Kulübü’nün yıllardır...

54 Yıllık Kulüp Kapanıyor Mu?
Türkiye’nin ilk kayak kulübü olma özelliğini elinde bulunduran Erzurum Kayak Kulübü, Palandöken Kayak Merkezi’nin özelleştirme kapsamına alınması nedeniyle kapanma tehlikesiyle karşı karşıya kaldı. Erzurum Kayak Kulübü’nün yıllardır hizmet verdiği Palandöken’deki tesislerinin “özelleştirme kapsamına” alınmasının ardından tahliye işlemleri başlatıldı. Kulüp yönetimi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu’ndan işlemin durdurulmasını talep petti.
Türkiye’nin en köklü ve başarılı kayak kulüplerinden biri olan Erzurum Kayak Kulübü, özelleştirmenin mağduru oldu. Palandöken ve Konaklı Kayak Merkezi’nin özelleştirme kapsamına alınmasının ardından Özelleştirme İdaresi, Erzurum Kayak Kulubü’nün uzun yıllardır kullandığı tesisleri de bünyesine kattı. Erzurum Kayak Kulübü yönetimi, bu kararın iptali için Bölge İdare Mahkemesi’nde dava açtı ancak olumlu sonuç alamadı. Bunun üzerine Özelleştirme İdaresi, kulüp tesislerinin boşaltılması için kolları sıvadı.
Müzesi çok sayıda kupa ve madalyalarla dolu olan, yetiştirdiği olimpiyat sporcularıyla da Türkiye’nin gururu olan Erzurum Kayak Kulübü’nün tesislerin boşaltılması halinde faaliyetlerine son vermesine kesin gözüyle bakılıyor. Bugüne kadar devlet yardımı almadan tamamen kendi imkanlarıyla faaliyet gösteren kulübün, tesisleri olmadan kayak sporuna hizmet edemeyeceğini ifade eden kayak otoriteleri, “Tesisi olmayan bir kulübün yönetilmesi mümkün değil. Eğer bu karardan geri dönüş olmazsa, 54 yaşındaki Erzurum Kayak Kulübü yok olacak. Buna seyirci kalınmamalı” dediler.
Gelişmeleri sessizlik içerisinde izleyen Erzurum Kayak Kulübü yönetim kurulu ise ilk etapta konuyu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu’na iletme kararı aldı. Kulüp Başkanı Bülent Ülker imzalı bir mektupla konuyu Erdoğan ve Davutoğlu’na iletmeye hazırlanan yönetimin, önümüzdeki hafta içerisinde kulüp bünyesindeki yaklaşık 500 sporcu ve aileleriyle birlikte basın toplantısı düzenleyecekleri öğrenildi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER