9. GAP KIŞ OYUNLARI SONA ERDİ

BİTLİS (İHA) – Bitlis’te, Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Spor Genel Müdürlüğü’nce düzenlenen 9. GAP Kış Oyunları düzenlenen ödül töreniyle sona erdi.Bitlis Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından Erhan Onur...

9. GAP KIŞ OYUNLARI SONA ERDİ
BİTLİS (İHA) – Bitlis’te, Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Spor Genel Müdürlüğü’nce düzenlenen 9. GAP Kış Oyunları düzenlenen ödül töreniyle sona erdi.
Bitlis Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından Erhan Onur Güler Kayak Merkezi’nde 30 Ocak - 1 Şubat 2015 tarihleri arasında düzenlenen yarışlara 16 ilden 267 sporcu katıldı. Yarışlar sonunda düzenlenen ödül törenine katılan Gençlik Hizmetleri Spor Bakanlığı Daire Başkanı Ömer Kalkan, Bitlis’te kortej yürüyüşü ile başlayan 9. GAP Kış Oyunları’na katılan tüm sporcuları kutladığını belirterek, “Burada emeği geçen bütün personelleri kutluyorum. Çok güzel bir organizasyon oldu. Dereceye girenleri de kutluyorum” dedi.
Daha sonra dereceye girenlerin ödülleri katılımcılar tarafından verildi. Yapılan yarışmalar sonunda ilk gün slalom yarışlarında çocuk-1 erkeklerde Bingöl’den Emre Kalkan birinci, Bitlis’ten Baran İlyas ikinci, Gümüşhane’den Erdinç Şahin üçüncü oldu. Çocuk-2 erkeklerde Bitlis’ten Deniz Aşit birinci, Kars’tan Ethem Laçin ikinc ve Kars’tan Oğuzhan Daşdemir üçüncü oldu. Çocuk-1 bayanlarda Erzincan’dan Edanur Ayşe Soylu birinci, Muş’tan Sılan Ayral ikinci, Hakkari’den Umut Koçer üçüncü olurken, çocuk-2 bayanlarda ise Erzurum’dan Ceren Seflek birinci, Hakkari’den Buse Ertunç ikinci ve Muş’tan Seher Erdoğan üçüncü geldi.
Klasik yarışlarda ise çocuk erkeklerde Bitlis’ten Murat Elkatmış birinci, Erzurum’dan Fatih Gencer ikinci, Ağrı’dan Furkan Ateş üçüncü olurken, yıldız erkeklerde Ağrı’dan Adem Balkan birinci, Erzurum’dan Onur Legerek ikinci, Hakkari’den Onur Ören üçüncü geldi.
Çocuk bayanlarda Erzincan’dan Seda Bingöl birinci, Ağrı’dan Leyla Yıldız ikinci, Ağrı’dan Melek Demir üçüncü olurken, yıldız bayanlarda ise Ağrı’dan Seher Kaçamaz birinci Kars’tan Bahar Sönmez ikinci, Hakkari’den Nazlıcan Düzce üçüncü geldi.
Snowboard yarışlarında ise çocuk-1 erkeklerde Erzurum’dan Muammer Güler birinci, Erzurum’dan Mustafa Ağırbaş ikinci, Bitlis’ten Batur Yetişkin üçüncülüğü elde etti. Büyük slalom yarışlarında ise çocuk-1 erkeklerde Bingöl’den Emre Kalan birinci, Muş’tan İnan Koçlardan ikinci, Ağrı’dan Turan Alparslan üçüncü olurken, çocuk-2 erkekler kategorisinde de Kars’tan Ethem Laçin birinci, Bitlis’ten Muhammet Uca ikinci, Bitlis’ten Deniz Aşit üçüncü oldu. Çocuk 1 bayanlarda, Erzincan’dan Edanur Ayşe Soylu birinci, Bitlis’ten Dilan Özgeç ikinci, Muş’tan Sılan Ayral üçüncü oldular.
Çocuk-2 bayanlarda Erzurum’dan Ceren Seflek birinci, Hakkari’den Buse Ertunç ikinci, Bitlis’ten Naz Orhan üçüncü olurken, serbest yarışlarda çocuk erkek kategorisinde Muş’tan Maruf Peker birinci, Bitlis’ten Murat Elkatmış ikinci, Ağrı’dan Emrah Girgin üçüncü oldu. Yıldız erkekler kategorisinde ise Erzurum’dan Onur Zegerek birinci, Hakkari’den Orhan Ören ikinci, Muş’tan Mehmet Yusufoğlu üçüncü oldu. Çocuk bayanlarda da Erzincan’dan Seda Başgül birinci, Ağrı’dan Leyla Yıldırım ikinci, Erzincan’dan Esra Akpınar üçüncü olurken, yıldız bayanlarda Muş’tan Bahar Sönmez birinci, Ağrı’dan Seher Kaçmaz ikinci ve Erzincan’dan Nagihan Akpınar üçüncü oldu.
Yapılan yarışmalarda il bazında ise alp disiplinde birinciliği Bingöl, ikinci Erzincan, üçüncülüğü ise Erzurum aldı. Kuzey disiplininde ise birinci Ağrı, ikinci Muş, üçüncü Erzincan oldu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326