Abt Tunus’ta Büyük Beğeni Topladı

Antalya Büyükşehir Belediye Tiyatrosu, Tunus Kültür Bakanlığı’ndan aldığı davet üzerine Özer Tunca’nın yönettiği “Değiştirilmiş Çocuk” adlı oyun ile 16-22 Ağustos 2014 tarihleri arasında Tunus’un Ariana şehrinde gerçekleştirilen...

Abt Tunus’ta Büyük Beğeni Topladı
Antalya Büyükşehir Belediye Tiyatrosu, Tunus Kültür Bakanlığı’ndan aldığı davet üzerine Özer Tunca’nın yönettiği “Değiştirilmiş Çocuk” adlı oyun ile 16-22 Ağustos 2014 tarihleri arasında Tunus’un Ariana şehrinde gerçekleştirilen “7. Avro-Akdeniz Gençlik Tiyatroları Festivali”ne katıldı.
Festivalde, ev sahibi ülke Tunus’un başkanlığında İspanya, Fransa, Fas, Mısır, Cezayir, Libya, Lübnan, Irak ve Türkiye’den toplam 10 ülkenin tiyatro toplulukları yer aldı. Büyükşehir Tiyatrosu, Tunus’ta festival komitesinin gerçekleştirdiği çeşitli panel, atölye çalışması, basın ve tanıtım toplantılarına katıldı. Festivale katılan ilk Türk Tiyatro Topluluğu olan ABT “Değiştirilmiş Çocuk” adlı oyununu sahneledi. Oyun, katılımcı ülkeler ve otoriteler tarafından büyük beğeni topladı. Büyükşehir Tiyatrosu, gösterdiği performans ile festivale katılan diğer ülkeler tarafından da çeşitli tiyatro festivallerine katılım teklifleri aldı.
“7. Avro-Akdeniz Gençlik Tiyatroları”nın kapanış töreninde ABT oyuncularına festivale katılımları ve sahneledikleri performanstan dolayı teşekkür plaketi verildi.
ABT, festival kapsamında Tunus’ta bulunduğu süre içerisinde Tunus Büyükelçiliği’ne de bir ziyarette bulundu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER