Afad Sandıklı Akdağ’da Tatbikat Yapacak

Afyonkarahisar’ın Sandıklı ilçesinde, Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) tarafından 4-5 Eylül tarihlerinde yaklaşık 500 görevlinin katılacağı bir tatbikat yapılacağı belirtildi.Yapılan açıklamaya göre; Kurumsal...

Afad Sandıklı Akdağ’da Tatbikat Yapacak
Afyonkarahisar’ın Sandıklı ilçesinde, Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) tarafından 4-5 Eylül tarihlerinde yaklaşık 500 görevlinin katılacağı bir tatbikat yapılacağı belirtildi.
Yapılan açıklamaya göre; Kurumsal Gelişim Programları Tatbikat Programı, Sandıklı ilçesi Akdağ (Kanyon bölgesi) Tabiat Parkı’nda düzenlenecek. Tatbikata katılacak ekipler hakkında bilgilerin verildiği açıklamada, “AFAD Başkanlığı koordinesinde, Afyonkarahisar’ın ev sahipliğinde, dağda ve açık arazide arama kurtarma konusu üzerine Türkiye’de ilk defa 11 AFAD Arama Kurtarma Birliği, 16 il AFAD ekibi, 3 resmi ve 6 gönüllü arama kurtarma ekibinden yaklaşık 500 personelin görev yapacağı bir tatbikat olacak. Tatbikat dağda ve açık arazide kaybolanların aranması ve kurtarılması senaryosu üzerine gerçekleştirilecek. Tatbikatla, ekiplerin dağda ve açık arazide arama kurtarma konusundaki deneyimlerinin ve tecrübelerinin geliştirilmesi, bunların diğer birlik ve ekiplerle paylaşılması, aynı zamanda halk arasında farkındalık oluşturulması hedefleniyor” ifadelerine yer verdi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER