Afgan dolandırıcı pes dedirtti! 17 sahte kimlikle...

Bursa'da 17 kayıp kimlikle bankalardan 1 milyon kredi çektiği iddia edilen Murad Keyman hakkında 85 yıl hapis istendi, ilk duruşmada 'suçsuz' olduğunu söyledi.

Afgan dolandırıcı pes dedirtti! 17 sahte kimlikle...
Bursa'da, kayıp kimliklerin üzerine kendi fotoğrafını yapıştırarak, bankalardan 17 kişi adına 1 milyon lira kredi çektiği öne sürülen, hakkında 85 yıl hapis cezası istenen Afganistan vatandaşı 43 yaşındaki Murad Keyman, ilk duruşmada "Masum" olduğunu söyledi.

"KARDEŞİMİN KOMPLOSU" DEDİ
Keyman, kendisine "Sana öyle bir iş yapacağım ki cezaevinden çıkamayacaksın" diyen kardeşinin kendisine komplo kurduğunu ileri sürerken "Suçsuz yere 1.5 yıldır cezaevindeyim. Ne olur beni bırakın. Size söz veriyorum tüm duruşmalara katılacağım" dedi.

17 KAYIP KİMLİK İLE 1 MİLYONLUK KREDİ
Bursa'da geçen yıl, kayıp kimlikleri eline geçirip bunların üzerine kendisine ait ayrı fotoğrafları koyan Afganistan uyruklu Murad Keyman, para çekmek için gittiği bir banka şubesinde, görevlinin kendisinden şüphelenmesi üzerine polis tarafından yakalandı. 17 kişinin kaybettiği kimlik ve sürücü belgesi ile bankalardan 1 milyon lira kredi çeken Keyman'ın, parayı almak için bankaya giderken, kimlik üzerindeki fotoğraftaki kıyafetleri dikkat çekmemek için giydiği ortaya çıktı. Mahkemeye çıkartılan şüpheli tutuklandı.

85 YIL HAPSİ İSTENDİ, SUÇSUZ OLDUĞUNU İDDİA ETTİ
Bursa 7'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde, dolandırıcılık suçundan hakkında dava açılan Murad Keyman'ın yargılanmasına başlandı. 17 dolandırıcılık suçundan hakkında toplam 85 yıl hapis cezası istenen Keyman, ifadesinde yöneltilen suçlamayı kabul etmedi. Suçsuz olduğunu ileri süren Keyman, "Ben kimseyi dolandırmadım. Beni, aramızda husumet bulunan kardeşim. yaktı. O zamanında, 'Sana öyle bir iş yapacağım ki, cezaevinden çıkmayacaksın' demişti. Söylediğini de yaptı. Suçsuz yere 1.5 yıldır hapisteyim. Beni ne olur bırakın. Serbest kalırsam size söz veriyorum tüm duruşmalara katılacağım" dedi.
Murad Keyman'ın tahliye istemini kabul etmeyen mahkeme heyeti eksik evrakların beklenmesi için duruşmayı erteledi.
Güncelleme Tarihi: 12 Aralık 2016, 17:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER