Afyon’dan İzmir’e Yürüyorlar

Büyük Taarruzun başladığı 26 Ağustos’ta sabaha karşı 05:20’de Afyon Kocatepe’den İzmir’e yürüyüşe geçen Türkiye Emekli Subaylar Derneği (TESUD) üyesi 5 emekli askerden 3’ü Salihli’ye ulaştı.Emekli Binbaşı Güven Kaya liderliğinde...

Afyon’dan İzmir’e Yürüyorlar
Büyük Taarruzun başladığı 26 Ağustos’ta sabaha karşı 05:20’de Afyon Kocatepe’den İzmir’e yürüyüşe geçen Türkiye Emekli Subaylar Derneği (TESUD) üyesi 5 emekli askerden 3’ü Salihli’ye ulaştı.
Emekli Binbaşı Güven Kaya liderliğinde yürüyüşe geçen Emekli Albaylar Şafak Aksoy, Mecit Uçarkuş Salihli’de sivil toplum kuruluşları ile bir araya geldiler.
Mustafa Kemal Atatürk’ün büyük taarruzda geçtiği güzergah üzerinden yürüyüşü sürdürdüklerini belirten Emekli Binbaşı Güven Kaya “Geçen yıl 8 günde bu güzergahı tek başıma tamamladım. Bu yıl sivil toplum kuruluşları ve derneklerin destekleri ile 5 kişi ile bu yürüyüşü başlattık. 26 Ağustos sabahı başlayan yürüyüşümüze Büyük Taarruzu bire bir yaşadık. Afyon Kocatepe’den başlayan güzergah, Düzağaç, Dumlupınar, Banaz, Uşak, Alaşehir, Salihli ile devam ediyor. Yarın Turgutlu, Kemalpaşa ve son olarak büyük taarruzun kazanıldığı Belkahve’de yürüyüşümüzü sonlandıracağız. Bu güzergah da toplam 404 kilometre yürümüş olacağız” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER