AĞRI HALK SAĞLIĞI MÜDÜRLÜĞÜ’NDEN ZİYARETLER

Ağrı Halk Sağlığı Müdürlüğü; doktor, hemşire, psikolog, sosyal hizmet uzmanı, diyetisyen ve çocuk gelişimcisi eşliğinde halk ziyaretleri gerçekleştirdi.Ağrı Halk Sağlığı Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, halkla beraber...

AĞRI HALK SAĞLIĞI MÜDÜRLÜĞÜ’NDEN ZİYARETLER
Ağrı Halk Sağlığı Müdürlüğü; doktor, hemşire, psikolog, sosyal hizmet uzmanı, diyetisyen ve çocuk gelişimcisi eşliğinde halk ziyaretleri gerçekleştirdi.
Ağrı Halk Sağlığı Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, halkla beraber olabilmek, sorunlarına erken dönemde müdahale edebilmek ve aynı zamanda evde bakıma ihtiyacı olan hastaları da ev ortamlarında ziyaret edilerek nelere ihtiyaçları olduğunu, halkın sağlık adına neler talep ettiğini ve yapılması gerekenleri belirlemek amacıyla ziyaretler yapıldığı belirtildi. Açıklamada, “Bu amaç doğrultusunda gebe, yeni doğan, sağlık ihtiyacı olan yaşlılarımız, evde bakım hastaları, kanser hastaları gibi aileler belirlenerek her hafta düzenli olarak müdürlüğümüz tarafından doktor, hemşire, psikolog, sosyal hizmet uzmanı, diyetisyen ve çocuk gelişimcisi eşliğinde ziyaret edilecektir. Yapılan ziyaretler sonunda gerekli değerlendirmeler yapılarak gerek kurumlar arası protokol imzalayarak işbirliğine gidilmesi, gerekse ihtiyaçların ve sorunların giderilmesine yönelik projeler üreterek müdürlük olarak halkımızın sağlık adına sorunlarına beraber çözüm bulmayı düşünüyoruz. Ev ziyaretlerimize 4 Şubat Kanser Günü olması sebebiyle kanserli hastalarımızla başladık. Kanser tanısı almış iki hastamıza moral ve destek vermek amacıyla evinde çiçek, çikolata ve kolonya ile ziyaret ettik. Kanser tanısı almış bir çocuğumuzun 6 yaşında olması sebebiyle boyama kitapları ve boya ile biraz olsun mutlu olmasını sağlayarak hayatlarına minik bir renk kattık” denildi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327