Ağrı Yurt Ay-der Başkanı Çirik Aç Kalan Kuşları Unutmadı

Ağrı Yetiştirme Yurdundan Ayrılanlar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (YURT AY-DER) Başkanı Recep Çirik, ağır kış şartlarından dolayı yem bulamayan kuşlar için pencerelerin önüne ekmek bıraktığını söyledi.Kent merkezinde aşırı...

Ağrı Yurt Ay-der Başkanı Çirik Aç Kalan Kuşları Unutmadı
Ağrı Yetiştirme Yurdundan Ayrılanlar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (YURT AY-DER) Başkanı Recep Çirik, ağır kış şartlarından dolayı yem bulamayan kuşlar için pencerelerin önüne ekmek bıraktığını söyledi.
Kent merkezinde aşırı soğuk hava, insan yaşamını olduğu kadar doğal yaşamı da olumsuz etkiliyor. Toprağın karla örtünmesi ve aşırı soğuk havalardan dolayı pek çok kuş açlık tehlikesiyle karşı karşıya kaldı. Yiyecek bulmakta zorlanan kuşlar için pencerelerinin önüne ekmek bırakmaya başlayan Yurt Ay-Der Başkanı Recep Çirik, soğuk havalarda özellikle yiyecek bulma sıkıntısı çeken kedi, köpek gibi sokak hayvanları ile kuşlar ve yaban hayvanlarının yaşam mücadelesi verdiğini belirtti. Çirik, “Sokak hayvanları soğuk kış günlerinde insanların yardımına ihtiyaç duymaktadır. Peygamber Efendimiz buyuruyor ki, ‘Merhamet edenlere Allah-u Teala rahmet eder. Yerdekilere merhamet ediniz ki, gökteki de size merhamet etsin.’ Bizler de birlikte yaşadığımız canlılara karşı duyarlı davranmalıyız. Sevgi ve merhamet iklimi bu soğuk havaları cennete çevirir. Sadece doğaya karşı değil çevremizdeki tüm canlılara muhabbetle yaklaşırsak bizden sonraki nesillere de daha yaşanabilir bir dünya bırakmış oluruz. Doğadaki tüm canlılardan da sorumluyuz. Bu hepimiz için bir insanlık borcudur” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327