“ahlat’ta Bir Akşam Üstü” Şiir Dinletisi

Bitlis’in Ahlat ilçesinde eğitim öğretim gösteren 5 okulun ortak hazırladığı “Ahlat’ta Bir Akşam Üstü” şiir dinletisi büyük beğeni topladı.Düzenlenen program Ahlat Selçuklu Anadolu Lisesi koordinasyonunda, Sadullah Gencer Anadolu...

“ahlat’ta Bir Akşam Üstü” Şiir Dinletisi
Bitlis’in Ahlat ilçesinde eğitim öğretim gösteren 5 okulun ortak hazırladığı “Ahlat’ta Bir Akşam Üstü” şiir dinletisi büyük beğeni topladı.
Düzenlenen program Ahlat Selçuklu Anadolu Lisesi koordinasyonunda, Sadullah Gencer Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi, Şehit Sümmani YBO ve Burcukaya Köyü İlköğretim okullarının katılımıyla gerçekleşti. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasından sonra programın açılış konuşmasını İlçe Milli Eğitim Müdürü Mutluk Özden yaptı. Özden, programa katılanlara teşekkür ederek; “Bu tür programlardaki amacımız eğitim öğretimle birlikte öğrencilerimizi boş zamanlarında sosyal ve kültürel aktivitelerle öğrenci, veli ve öğretmen dayanışması sağlamaktır. Çok kıymetli misafirler, şimdiden program boyunca doğabilecek sıkıntılardan ötürü hepinizden özür diliyorum. Çünkü salonumuz oldukça küçük. Bir de çok kısa bir süre içerisinde hazırlanan bu program umarım beğeninizi kazanacaktır. Hepinize iyi seyirler diliyorum” dedi.
Daha sonra öğrenciler tarafından okunan duygu yüklü şiirler davetlileri kimi zaman hüzünlendirirken, şarkı ve türküler ise can kulağıyla dinlendi. Burcukaya Köyü İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından oynanan skeçler ise davetlilere neşeli anlar yaşattı. Düzenlenen şiir dinletisi halk oyunları gösterileri ile sona erdi.
Protokol tarafından programı hazırlayan okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler tebrik edildi.
Ahlat Merkez YBO salonunda düzenlenen şiir dinletisine Ahlat Kaymakamı Bülent Tekbıyıkoğlu ve eşi, Belediye Başkanı A. Mümtaz Çoban, Ahlat Meslek Yüksekokulu Müdürü Harun Koçak, bazı kurum amirleri, okul müdürleri ve vatandaşlar katıldı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327