Aile Destek Paketi ödemesi ne zaman yapılacak?

Aile Destek Programı Eylül ödemelerinin yatıp yatmadığı gündeme geldi. Vatandaşlar, Aile Destek Paketi ödemesi Eylül ayı ödemeleri hakkında detayları merak etti. Yılda 4 milyon hanenin yararlanması beklenilen Aile Destek Paketi başvuruları devam ederken 450 TL ila 600 TL sosyal yardım parasının ne zaman ödeneceği araştırıldı. Peki, Aile Destek Paketi ödemesi ne zaman yapılacak?

Aile Destek Paketi ödemesi ne zaman yapılacak?

Aile Destek Paketi ödemeleri, ihtiyaç sahibi vatandaşlara aylık 450, 500, 550 veya 600 TL olmak üzere 12 ay boyunca gerçekleştirilecek. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Türkiye Aile Destek Programı kapsamında başvurusu onaylanan yaklaşık 831 bin haneye toplam 427,9 milyon TL ödeme yapılacağını açıklamıştı. Vatandaşlar, Aile Destek Paketi ödemesi ile ilgili detayları araştırmaya başladı. Peki, Aile Destek Paketi ödemesi ne zaman yapılacak?

Bakan Yanık, Türkiye Aile Destek Programı başvurusu onaylanan 831 bin haneye 427,9 milyon lira ödeme yapıldığını bildirdi.

Bakan Yanık, yaptığı açıklamada, Türkiye Aile Destek Programı'nda bugüne kadar 4 milyon başvuru yapıldığını, bu kapsamda 1,6 milyon haneye hak sahipliği verildiğini belirtti.

Aile Destek Paketi ödemesi ne zaman yapılacak?

Bugüne kadar 4 milyon başvuru yapıldığını bildiren Bakan Yanık, "Bu kapsamda 1,6 milyon haneye sosyal yardım ve dayanışma vakıflarımız aracılığıyla hak sahipliği verildi. İlk aşamada başvurusu onaylanan yaklaşık 831 bin haneye toplamda 427,9 milyon TL ödeme gerçekleştirdik. Geriye kalan hanelerimize ise ödemelerimizi önümüzdeki süreçte yapacağız. Böylece hak sahipliği kararı verilen toplamda 1,6 milyon hanemize ödemelerimizi gerçekleştirmiş olacağız. Türkiye Aile Destek Programımıza gelen başvuruları ivedi bir şekilde inceleyeceğiz ve vatandaşlarımızın bu desteğimizden istifade etmesini sağlayacağız" dedi.

Aile Destek Programı ile ihtiyaç sahibi ailelerin, Haziran 2022 - Mayıs 2023 döneminde en fazla 12 aylık süre ile hane içindeki kişi başına düşen gelir tutarına göre belirlenen 4 farklı gelir aralığı için farklı yardım tutarları ile aylık periyotta desteklenmeleri sağlanacak.

Aile Destek Programı ödemesi başvuru şartları neler?

Aile Destek Programına başvuran kişinin;

Türk vatandaşı olmaması,

Mavi Kart sahibi olması,

Yerleşim adresinin yurt dışında olması,

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326